1.5 metrelik orkinos oltaya takıldı
İzmir'in Aliağa ilçesi açıklarında tekneyle balık avlamaya çıkan Aliağalı amatör balıkçılar Mustafa Sağlamtürk ve Kemal Mete, 1 buçuk metre boyunda 75 kilo ağırlığında orkinos yakaladı
YAŞAM , 28 Eylül 2017 Perşembe, 14:42
1.5 metrelik orkinos oltaya takıldı

Aliağa Amatör Balıkçılık ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) üyesi Mustafa Sağlamtürk ve Kemal Mete corci adlı 6 metrelik tekneyle Sabahın erken saatlerinde Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon alanında bulunan balıkçı barınağından denize açıldı.

VATANDAŞLARIN ORKİNOSLA FOTOĞRAF YARIŞI

Yoğun çabalarla yakalanan orkinos, akşam saatlerinde Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı'ndaki balıkçı barınağına getirildi. Burada balıkçılar tarafından güçlükle karaya çıkartılan orkinos, büyüklüğü ile görenleri hayrete düşürdü. Vatandaşlar, ilgi odağı haline gelen orkinosla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştılar.

"ALLAH HER BALIKÇIYA NASİP ETSİN"

Orkinosu bu iş için özel yapılmış olta ile tuttuklarını belirten amatör balıkçı Kemal Mete, "Sabah saat 4'de vira bismillah diyerek avlanmak için denize açıldık. Saat 11 sularında da orkinosu tekneye çektik. Bu orkinosu tekneye çekebilmek için yaklaşık 1 buçuk saat mücadele verdik. Bizim için çok keyifli çok eğlenceli bir av oldu. Allah her balıkçıya böyle bir balık tutmayı nasip etsin" dedi.

.

.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR