'1. Hollywood Türk Film Festivali' başladı
1. Hollywood Türk Film Festivali (HTFF), Hollywood'da başladı. Usta oyuncu Selçuk Yöntem festival için, "Klasik ve geleneksel bir hale gelecek" dedi
MAGAZİN , 22 Ekim 2017 Pazar, 11:28
'1. Hollywood Türk Film Festivali' başladı

Hollywood Türk Filmleri Festivali'nin kendisini heyecanlandırdığını vurgulayan usta oyuncu Selçuk Yöntem, başlangıçların önemine inandığını ve festivalin ilk yılının bu anlamda önemli olduğunu söyleyerek, "Klasik ve geleneksel bir hale gelecek. Çok büyüyeceğini hissediyorum. Çünkü her şey çok güzel ve zevkli başlamış. Başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Oyuncu Meryem Uzerli de festivale katıldığı için gurur duyduğunu söyleyerek, ünlü olmak ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, "Bence 'ünlü' tanımı diğer insanlar tarafından üretilen bir şey. Ben sadece işimi yapıyorum. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Mükemmel değilim. Sonuçta ben bir insanım" dedi.

"KENDİMİZİ GÖSTERMEMİZİN ZAMANI GELDİ"

Televizyon dünyasının Türkiye'nin yanı sıra çok sayıda ülkede ilgi gören dizisi "Diriliş Ertuğrul"da İbn Arabi karakteriyle sevilen Osman Soykut ise, Hollywood'da böyle bir etkinliğin düzenlenmesinin çok anlamlı olduğunu kaydederek, "Kendimizi göstermemizin zamanı geldi. Ben 30 yıldır buradayım. Yalnız başıma çarpışıyorum. Şimdi buradaki genç ve yetenekli insanları, yeni projeleri gördükçe çok seviniyorum. Başarıyı devretmek istiyorum. Bu faaliyetlere devam lütfen." diye konuştu.

Arkadaşlarına destek olmak için Los Angeles'a geldiğini belirten Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, "(Türk yönetmen ve oyuncular) Dünyanın film anlamındaki merkezindeler. Önemli insanların karşısında bu filmler gösterilecek. İnşallah beğeni toplar ve ülke olarak ne kadar iyi işler yaptığımızı herkes görmüş olur." ifadesini kullandı.

Oyuncu Demet Akbağ da ilki düzenlenen festivalden heyecan duyduğunu ifade ederek, yeni filminin Mart ayında vizyona gireceği bilgisini verdi.

Jüri tarafından seçilmiş 5 kısa ve 3 uzun metrajlı filmin gösterimi Paramount Pictures Stüdyoları'nda yapılacak.

Türkiye'nin ve Türk Sineması'nın imajına küresel ölçekte katkı sağlamayı amaçlayan festivalde, yapımcı ve yönetmen Mustafa Karadeniz'in "Çınar", Ferzan Özpetek'in "İstanbul Kırmızısı" adlı filmlerinin yanı sıra Cihan Özdoğan'ın "Sirayet", Dağhan Özdemir'in "Mutluluk", Kerem Altın'ın "Kapalı", Rıdvan Yavuz'un "Kuyu", Onur Yağız'ın da "Toprak" filmi gösterilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR