10 yaşındaki kız öğrenci arkadaşının yüzünü bu hale getirdi!
Rize'de, 6'ncı sınıfta okuyan kız öğrenci, sınıfta şakalaştığı arkadaşını kalemtıraş bıçağı ile yüzünden yaraladı. Yüzünün bir kısmı kesilen erkek öğrenci tedavi altına alınırken sosyal medyada olayın "Momo" oyunu yüzünden çıktığı yönünde paylaşım yapıldı.
GÜNDEM , 09 Mart 2019 Cumartesi, 12:11
10 yaşındaki kız öğrenci arkadaşının yüzünü bu hale getirdi!

Rize'de, 6'ncı sınıfta okuyan 10 yaşındaki M.C. adlı kız öğrenci, sınıfta şakalaştığı erkek öğrenci A.K.A.'yı kalemtıraş bıçağı ile yüzünden yaraladı. Sosyal medyada olayın, 'Momo' oyunu yüzünden yaşandığı yönünde paylaşımlar yapılınca Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, olayın bu oyunla ilgisinin bulunmadığını belirtti.

Olay, perşembe günü Piri Çelebi Mahallesi'ndeki Kurtuluş Ortaokulu'nda meydana geldi. 6'ncı sınıfta okuyan M.C. sınıfta sakalaştığı arkadaşı A.K.A.'yı, kalemtıraş bıçağıyla yüzünden yaraladı.

SAĞLIK DURUMU İYİ

A.K.A., öğretmenleri tarafından Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. A.K.A.'nın durumunun iyi olduğu belirtilirken, aileler olayla ilgili şikayette bulunmadı.

"MOMO OYUNU İLE İLGİSİ YOK"

Sosyal medyada olayın, çocukları ve gençleri intihara sürüklediği öne sürülen 'Momo' oyunu yüzünden yaşandığı yönünde paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlar üzerine Rize Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Servisi olayla ilgili inceleme başlattı. Öğrenciler, arkadaşları, aileleri ve öğretmenleri dinleyen görevliler, olayı çok yönlü olarak ele aldı. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, olayın 'Momo' oyunu ile ilgisinin bulunmadığı, çocukların arasındaki şakalaşmadan kaynaklandığını belirledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR