126 bin Euro hibe desteği!
Erdemli Belediyesi, Mersin Üniversitesi (MEÜ) ile birlikte hazırladığı ve ortaklaşa yürüteceği proje ile Avrupa Birliği (AB) hibe fonundan 126 bin Euro tutarında hibe desteği almaya hak kazandı.
EKONOMİ , 14 Ocak 2019 Pazartesi, 10:33
126 bin Euro hibe desteği!

Uzun bir süredir proje hazırlık çalışmalarını sürdüren ve MEÜ ile birlikte hazırladığı projeyi Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimine sunan Erdemli Belediyesi, kabul edilerek onaylanan Yerel kalite Sözleşmesi ve Sürdürülebilir Turizm Projesi ile AB'nden Erdemli 126 bin Euro tutarında hibe alacak. Proje yürütücüsünün Erdemi Belediyesi, proje ortağı olarak ta MEÜ ile Yunanistan'ın Parga Belediyesinin yer aldığı Yerel Kalite Sözleşmesi ve Sürdürülebilir Turizm Projesi ile Erdemli'de turizmin gelişmesi ve tanıtımı yapılacak.
Desteklerinden dolayı MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'yı makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çalışmalara verdikleri destekten dolayı Rektör Çamsarı'nın şahsında tüm üniversite mensuplarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye olarak vatandaşlara nitelikli, kaliteli hizmet sunmak adına her türlü fırsatı değerlendirmeye gayret ettiklerini belirten Tollu, "Yine bir AB projesi yaptık Mersin Üniversitesi ile birlikte. MEÜ'nün paydaş olduğu sürdürülebilir turizm anlamında bir proje yaptık Yunanistan'ın Parga Belediyesi ile birlikte. Malumunuz Erdemlimiz bir tarım bölgesi ama biz turizmde de bir yerlere gelmeye çalışıyoruz. Turizm'in Erdemli'de gelişmesi adına Erdemli'de altyapı problemlerini hal ettik zaten bu manada da 13 milyon Euro civarında bir hibe alan bir belediyeyiz AB'den. Çok şükür Erdemlimizde turizm anlamında temel meseleleri hal ettik. Bundan sonra ulaşımla alakalı merkezi idaremizin yapması gereken şeyler var, büyükşehir belediyesinin yapması gereken şeyler var. Merkezi idaremizle hem büyükşehir belediyemiz ile el birliği ile gönül birliği ile Erdemlimizin güzel bir kent olması adına yaşanılabilir bir kent olması adına her türlü imkânı değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu manada Mersin Üniversitemizin çok değerli rektörüne çok saygı değer yöneticilerine bize verdikleri paydaş desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah ilerleyen süreçte çok daha güzel bir Erdemlide, çok daha mükemmel bir Erdemlide hep beraber yaşayacağız inşallah" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR