15 saattir kayıp olan Bursalı kadın bulundu
Bursa’nın Orhangazi ilçesinde eşiyle birlikte yemek yemeye giden kadın kayboldu. Rahatsızlığı olduğu öğrenilen kadın, 15 saat sonra zeytinlik bahçesinde bulundu.
BURSA , 12 Mayıs 2013 Pazar, 11:09
15 saattir kayıp olan Bursalı kadın bulundu

Dün öğle saatlerinde eşiyle birlikte Orhangazi ilçesi Yeniköy’deki bahçelerine giden 57 yaşındaki R.K., eşine öğlen yemeği sofrası kurdu.

Yemeğin ardında R.K.’nın eşi N.K., sulama borularını kontrol etmek için bahçenin aşağısındaki alana indi. 10 dakika sonra geri geldiğinde eşini bulamayan N.K., bahçede eşinin izine rastlamayınca köylülere haber verdi. Ancak köylülerin 5 saatlik araması da sonuç vermedi. Bunun üzerine köye Bursa İl Jandarma ekipleri ve NAK Arama Kurtarma ekipleri çağrıldı.

8 kişilik NAK ekibi zeytin bahçelerinde ve dere yataklarında kadını aramaya başladı. Gece saat 3’e kadar arama yapan NAK ekipleri, kadına dair herhangi bir ize rastlamadı. 1 saatlik aranın ardından aramalara yeniden başlanırken, kaybolan kadının izine sabah 6 sıralarında Çamlıdere mevkiinde rastlandı. Zeytinlik bahçesinde bulunan ve sağlık sorunları olduğu öğrenilen kadına ilk müdahaleyi kurtarma ekipleri yaptı.

Gece soğuktan üşüyen kadına NAK Arama Kurtarma ekipleri, kendi montlarını giydirdi. Kurtarma ekipleri tarafından zeytinlik bahçesinde alınan R.K. jandarma aracına, buradan da köy içinde bekleyen ambulansa götürüldü.

R.K. Orhangazi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, kaybolan kadınının bulunmasının ardından kadının yakınları ve köylüler rahat bir nefes aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR