15 Temmuz ruhu Bursa'da yaşatılıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 15 Temmuz İlkokulu’nda oluşturan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köşesi ile öğrenciler tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı konulu resim sergisi açıldı.
BURSA , 28 Ekim 2016 Cuma, 11:20
15 Temmuz ruhu Bursa'da yaşatılıyor
Okullara malzeme ve teknik destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturan ilk 15 Temmuz Köşesi, Nilüfer ilçesindeki 15 Temmuz İlkokulu’nda açıldı. 40 yıllık ihanete “dur” demek için canlarını feda eden 241 şehidin fotoğraflarının da bulunduğu köşede ayrıca, sadece Türkiye’nin değil, dünya tarihi açısından da büyük önem taşıyan darbe gecesi yaşanan direnişin fotoğrafları da yer alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 15 Temmuz İlkokulu’nda Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, Okul Müdürü Mustafa Sakarya, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı. Yakın tarihe damgasını vuran 15 Temmuz demokrasi direnişinin fotoğraflarla anlatıldığı 15 Temmuz Köşesinin açılışını yapan Recep Altepe, “Türkiye Cumhuriyeti 100. yılına emin adımlarla ve güçlü bir şekilde yürürken düşmanlarımız da boş durmuyor, bu milleti yok etmek için bütün güçleriyle çalışıyor. Bu hainler 40 yıllık yaptıkları ihanet hazırlıklarıyla 15 Temmuz gecesi bir baskınla devleti ele geçirmek istediler. Bu oyunu büyük Türk millete ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan bozmuş oldu. Millet sokağa çıkarak Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunu, darbelerin tarihe karıştığını gösterdi. Bu millet bayrağına devletine nasıl fedakarlıkta bulunacağını gösterdi. Zırhlı araçların, tankların önüne yattı” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR