15 yaşındaki kızla ilişkiye 10 tutuklama
15 yaşındaki kızla Akhisar ve Balıkesir’de para karşılığı cinsel ilişkiye girildiği ihbarı üzerine Balıkesir ve Manisa Akhisar Cumhuriyet Savcılığı, Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.
GÜNDEM , 24 Mayıs 2013 Cuma, 17:24
15 yaşındaki kızla ilişkiye 10 tutuklama

‘Korunmaya muhtaç çocuğun para karşılığı fuhşa zorlandığı’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı suçlarının işlendiği’ suçlamasıyla 15 yaşındaki kızla para karşılığında cinsel ilişkide bulunan toplam 20 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

BANKA MÜDÜRLERİNE TUTUKLAMA

Fuhuş soruşturması sonrasında 20 şüpheliden 10’u tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Akhisar Sulh Ceza Mahkemesi savcının tutuklama istemini yerinde bulurken, aralarında iki banka müdürünün de yer aldığı 10 kişi cezaevine gönderildi. 7 kişinin‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 3 kişinin ise ‘çocukları fuhşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık ettirmek’ suçundan tutuklandığı öğrenildi.

HAMİLE KALINCA ORTAYA ÇIKTI

İsmi gizli tutulan 15 yaşındaki kızın hamile kalmasıyla ortaya çıkan olayın ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık talimatıyla genç kız Balıkesir Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme İl Müdürlüğü’ne gönderildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR