20 bin sözleşmeli personel alınacak
Sözleşmeli personel alımı ile ilgili Sağlık Bakanı'ndan açıklama geldi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız" dedi. Bakan, aile hekimlerinin hafta sonu tutukları zorunlu nöbet uygulamasının ise kaldırılacağını söyledi.
GÜNDEM , 25 Ağustos 2016 Perşembe, 11:50
20 bin sözleşmeli personel alınacak
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anadolu Ajansı  Editör  Masası'na konuk oldu.birlerce aile hekimini beklediği haberi veren Bakan akdağ, nöbet uygulamasını kaldıracaklarını söyledi. Sene sonunüa kadar 20 bin sözleşmeli personel alacaklarını dadile getiren Bakan Akdağ7ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiye, bölgenin  kudretli bir devleti olarak elbette kendi halkı için ve Suriye halkı için gerekenleri yapacaktır. Bunu yapmak gerekiyordu, yaptık ve çok da başarılı  biçimde gerçekleşti.

20 BİN PERSONEL ALINACAK

Eylül ayına  yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sözleşmeli sağlıkpersonelini  inşallah göreve başlatacağız.

AİLE HEKİMLERİNE NÖBET UYGULAMASI 

Aile  hekimlerinin hafta sonları ayda 8 saat zorunlu nöbet tutmasıyla ilgili  mevzuatımız vardı. Bununla ilgili mevzuatı değiştirdik, kanuna yazdık. Şu anda en  son yaptığımız torba kanunla birlikte Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız da onaylarsa, aile hekimleri zorunlu olarak ayda 8 saat nöbet tutmak durumunda  kalmayacak.

ASKERİ HASTANELERİN DEVRİ 

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na  devredilmesi  ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde  devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri  tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış  olacağız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR