25 kez bıçaklayan eşinden şikayetçi olmadı
Eşini 50 yaşında bir erkekle görünce çılgına dödü
GÜNDEM , 11 Nisan 2013 Perşembe, 16:45
25 kez bıçaklayan eşinden şikayetçi olmadı

KONYA’da 1 çocuk annesi olan eşi 23 yaşındaki İ.K.'yı bıçaklayan ve ’yakın akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklu yargılanan 30 yaşındaki Y.K. ilk kez hakim karşısına çıktı. Eşinden şikayetçi olmadığını belirten İ.K., "Hastanede ciddi operasyonlar geçirdim, eşimle çocuğumuz var. Onun hatırına affediyorum. Şikayetçi değilim. Ben affettim mahkeme de affetsin" dedi.

Olay, geçen 11 Ocak günü saat 04.00 sıralarında Meram İlçesi Sahipata Mahallesi Sırçalı Mescit Sokak’ta meydana geldi. İ.K., eşi Y.K. tarafından sokak ortasında 1’i başından olmak üzere vücudunun 25 yerinden bıçaklandı. Kanlar içinde kalan genç kadın ambulansla hastaneye kaldırılırken, kaçan Y.K. kısa sürede polis tarafından yakalandı. Kara, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken, İ.K. da tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu oldu.

’EŞİMİ GAZİNODA BİR ADAMLA GÖRDÜM’

Konya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Yakın akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla yargılanan Y.K., bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya İ.K. da katıldı. 10 aydır eşi İ.K. ile ayrı yaşadığını belirten ve olayı anlatan Y.K., şunları söyledi:

”Sürekli alkol alan birisi değilim. O gece bara gidip alkol almak istedim. Hesabı ödeyip çıkarken, eşimin yanında 50 yaşlarında bir adamla alkol alırken gördüm. O tarafa baktığımda yüzünü kapattı. Bu sırada eşim kaçmaya çalıştı. Eşim atletizmle uğraşıyordu ve hızlı koşuyordu. Ben de arkasında koşup yakaladım. Yanımda taşıdığım bıçağı defalarca sapladım.”

ÖLDÜĞÜNÜ SANIP KAÇMIŞ

Eşinin öldüğünü sanıp kaçtığını belirten Y.K., ”Eşim bir ara ’Yavuz dur. Ölüyorum’ deyince, ben kendime geldim ve kaçtım. Taksici arkadaşımı aradım, ’ben galiba eşimi öldürdüm. Gel beni al dedim.’ Sabah olunca hastaneleri aradım. Konya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde durumunun iyi olduğunu öğrenince rahatladım. Öldürme kastım yoktu. Olaydan sonra da boşanma davamız başladı" dedi.

’BARA EŞİMİ ARAMAK İÇİN GİTTİM’

Eşi Y.K.'nın daha önce kendisini 5 kez dövdüğünü ve şikayetleri üzerine de 11 kez polis koruma kararı aldığını öne süren İ.K., eşinin sürekli kendine ’bir gün seni öldüreceğim’ diyerek tehditte bulunduğunu iddia etti. Eşinin boşanmak istemediğini belirten İ.K. şunları anlattı:

”Olay günü arkadaşımdan Yavuz’un bir barda olduğunu öğrendim. Orada olup olmadığını kontrol etmek için bara gittim. Orada babamın arkadaşı olan, ismini hatırlayamadığım ’dayı’ diye hitap ettiğimiz kişiyle karşılaştım. Kendisine bara yalnız giremeyeceğimi söyleyince birlikte bara girdik. Sonra Y.K. ile karşılaştık. Onun önceki saldırgan tavırlarını bildiğim için kaçmaya başladım. Y.K. da arkamdan geldi. Önce ’dinle yapma’ dememe rağmen beni bıçaklamaya başladı. Bana bıçağı saplarken de ’öl öl’ diye söyleniyordu. Ben ’Y.K. dur. Ölüyorum.’ dedim. Bu defada bana sarıldı, sırtımdan bıçaklamaya devam etti. Hastanede ciddi operasyonlar geçirdim, eşimle çocuğumuz var. Onun hatrına affediyorum. Şikayetçi değilim. Ben affettim mahkeme de affetsin."

Mahkeme heyeti, sanığın tutuklunun halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 7 Mayıs tarihine erteledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR