3 yaşındaki kızını döverek öldürmüştü
Almanya'nın Hamburg kentinde 3 yaşındaki kızı Yağmur’u döverek öldürdüğü öne sürülen 27 yaşındaki Melek Yetiş'e müebbet hapis cezası verildi.
DÜNYA , 25 Kasım 2014 Salı, 16:03
3 yaşındaki kızını döverek öldürmüştü
Hamburg Eyalet Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar anne Melek Yetiş ile baba Hüseyin Yetiş katıldı. Mahkeme heyeti, duruşma boyunca sessizliğini koruyan anne Yetiş'i, kızını öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırdı.
 
Baba Hüseyin Yetiş'e ise kızını korumadığı ve ihmalden dolayı 4.5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme Heyeti Başkanı Joachim Bülter, duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, davanın diğer benzer davalara göre daha baskılı ve stresli geçtiğini belirterek, "Bunun da temeli Yağmur'un çektiği acı" dedi. Bu kararın kesinleşmesi durumunda anne Yetiş, Almanya yasalarına göre 15 yıl hapis cezasının ardından özgürlüğüne kavuşacak.
 
VÜCUDUNDA KIRIK VE MORLUKLAR TESPİT EDİLDİ

Geçen 18 Aralık'ta anne Melek Yetiş'in çağırması üzerine eve giden sağlıkekipleri, 3 yaşındaki Yağmur Yetiş'in öldüğünü tespit etmişti. Çocuğun vücudunda kırık ve morluklar olduğu belirlenmişti. 
 
BAKICI AİLEYE VERİLMİŞTİ

Öte yandan, Yağmur Yetiş'in dünyaya geldikten birkaç ay sonra anne-babasından alınarak bakıcı aileye teslim edildiği bildirildi.4 ay sonra bakıcı ailenin yanında düşerek başından yaralanması üzerine de öz ailesine geri verildiği öğrenildi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR