4. Uluslararası Longoz Koşusu'nda heyecan fırtınası
Karacabey Belediyesi, ilçenin en önemli değerlerinden longoz ormanlarındadüzenlenen ve geleneksel hale gelen Uluslararası Longoz Koşusu'nu bu yıl da başarıyla gerçekleştirdi.
BURSA'DA SPOR , 06 Mayıs 2019 Pazartesi, 15:03
4. Uluslararası Longoz Koşusu'nda heyecan fırtınası

Dün Yeniköy'den start alan koşu, profesyonel ve halk koşusu olarak iki ayrı kategoride yapılırken, koşunun ilki profesyoneller için oluşan 15 kilometrelik parkurda, diğeri ise halk koşusu adıyla gerçekleşen 4 kilometrelik parkurda düzenlendi. Karacabey'in oksijen deposu niteliğindeki Longoz Ormanları'nda doğayla iç içe gerçekleşen koşuda, rekabet ve dostluk aynı anda yaşanırken,koşunun kazananları da düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

YOĞUN KATILIM

Profesyonellerin katıldığı 15 km'lik koşuya Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce katılım olurken; yarışmada 19'dan 70 yaşa kadar farklı yaş dilimlerinde erkekler ve kadınlar kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirme yapıldı.Aynı şekilde, genel klasman erkek ve kadın ile en yaşlı kadın ve erkek kategorilerinde de ödüller verildi. Genel klasman sonuçlarında erkeklerde Hasan Akyol 1. olurken, Hatice Beyza Yüce de kadınlarda 1'incilik ipini göğüsledi. 4 km'lik halk koşusunda iseerkekler kategorisinde 1. Sezgin Uluhan, 2.İsmet Özler, 3. Ahmet Bakar oldu. Kadınlar kategorisinde 1.Nejla Yılmaz, 2.Esra Genç, 3.Filiz Yaşar oldu. Çocuk kategorisinde ise 1'inciliği Yağız Ege Yörük ve İbrahim Sabri Çimen paylaşırken, 2. Kadir Düzen, 3. Mert Kabataş oldu.

SPOR KENTİ HEDEFİ

Yarışmanın ödül töreninde sporculara ödüllerini takdim eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 'sportif kent' hedefiyle, ilçede sporun yaygınlaştırılması adına önemli çalışmalara imza attıklarını anımsatarak, geleneksel hale gelen Uluslararası Longoz Koşusu'nun da bu çalışmaların önemli bir parçası olduğuna vurgu yaptı. Dünyada eşine az rastlanan ve Subasar Ormanları olarak da bilinen Longoz Ormanları'nın ev sahipliğini yaptığı koşuya katılan tüm sporculara teşekkür eden Ali Özkan, belediye olarak spora ve sporcuya tam destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. İlçe halkının spora olan ilgisini artırmak ve Karacabey'in sportif açıdan da ön plana çıkması adına kararlı şekilde çalışmalarına devam edeceklerinisözlerine ekleyen Özkan, yarışmada derece elde eden sporcuları da tek tek kutladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR