40 bin Timsah stada
Sivasspor karşısında alınan galibiyette tribünün büyük pay sahibi olduğuna inanan Bursaspor'da teknik heyet, futbolcular ve personelin de yer aldığı bir video hazırlanacak. Yayınlanacak videoda Galatasaray maçında tribün rekoru kırılması için taraftara çağrı yapılacak.
BURSASPOR , 12 Mart 2019 Salı, 07:48
40 bin Timsah stada

TARAFTARDAN DESTEK İSTENECEK

Süper Lig'de son iki haftayı 4 puanla kapatan Bursaspor Galatasaray maçına 28 puan ve averajla küme düşme hattının bir basamak üstünde girecek. Yeşil Beyazlılar'da Galatasaray maçı kritik eşikten kurtulma mücadelesinde önemli bir adım olarak görünüyor. Sivasspor karşısında 90+6'ncı dakikada Aytaç Kara'nın attığı golle galibiyete ulaşan Samet Aybaba ve öğrencileri bu maçta tribünün verdiği desteğin benzerini Galatasaray karşısında da görmek istiyor. Hatırlanacağı gibi Sivasspor maçı öncesi Bursa'da birlik ve beraberliğin artması için kentin çeşitli yerlerini bayraklar asılmış ve taraftarın motivasyonu artırılmıştı.

TRİBÜN REKORU HEDEFLENİYOR

Bunun bir benzerini de Bursaspor kulübü teknik heyet, futbolcu ve personeliyle yapacak. Taraftarı Galatasaray maçına çağıracak Yeşil Beyazlılar hazırlanacak videoda '40 bin Timsah stada' sloganını kullanacak. Kulübün resmi internet sitesi ve sosyal paylaşım hesaplarından yayınlanacak videolarda Galatasaray maçının camia için taşıdığı önem bir kez daha vurgulanacak. Bursaspor'da bir başka hedef de Galatasaray maçında tribün rekorunu da kırmak. Açılışından bu yana stadyumda en çok seyircinin izlediği maç 38 bin 108 kişi ile 8 Aralık 2017'de Fenerbahçe ile geçen sezon oynanılan mücadele olarak kayıtlara geçti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR