45 yıl önceki öğretmenlerini Bursa'da buldular
Mustafakemalpaşa ilçesi Kız Enstitüsü öğrencileri, öğrenim gördükleri öğretmenleri ile 45 yıl aradan sonra İznik'te bir araya geldi.
BURSA , 29 Ekim 2019 Salı, 11:16
45 yıl önceki öğretmenlerini Bursa'da buldular

Uzun yıllar İznik'te de yaptığı öğretmenlik mesleğinde emekli olduktan sonra ilçeye yerleşen Erol Akın, yıllar sonra öğrencilerinin sürprizi ile karşılaştı. Mustafa Kemal Paşa ilçesinde yaptığı öğretmenlik dönemindeki öğrencileri ile bir araya gelmenin mutluluğunu kelimeler ile ifade edemeyeceğini söyleyen Erol Akın, "Her öğretmen, yetiştirdiği öğrencilerinin başarılı birer birey olmasını hedefler. 45 yıl sonra gördüm ki ben bu hedefi yakalamışım. Her bir öğrencimin vatanını, milletini seven, başarılı kişiler olarak hayatlarına devam ettiğini görmek benim için ayrı gurur kaynağı" diye konuştu.

Mustafa Kemal Paşa ilçesi Kız Enstitüsü 71-74 dönem öğrencilerinden 13 kişi 45 yıl aradan sonra İznik'te öğretmenleri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, öğrencilerden Güler Büyükakman, "45 yıl sonra öğretmenimizi bulmak bizleri ziyadesi ile çok sevindirdi. Onu biz yılardır hayranlıkla anıyorduk. Bu gün İznik'te anılarımızı perçinledik, hepimiz çok mutlu olduk. Uzun bir zamandır planlıyorduk bu güne nasip oldu. Eşi hanımefendi ile birlikte İznik sahilinde çok güzel bir gün geçirdik. Çok mutluyuz, kendilerine çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR