5 yıldızlı otelde yangın dehşeti...1 ölü
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde 5 yıldızlı otel odasında çıkan yangında Tuğba Kıral hayatını kaybetti, dumandan etkilenen eşi ve çocuğu hastaneye kaldırıldı.
GÜNDEM , 02 Haziran 2016 Perşembe, 12:35
5 yıldızlı otelde yangın dehşeti...1 ölü
Olay, Alanya’nın Türkler Mahallesi’nde bulunan bir otelde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ankara’dan Alanya’ya tatile gelen Bahadır Kıral, eşi, iki çocuğu ve annesiyle birlikte Alanya'daki otele yerleşti. Dün gece 2 yaşındaki çocukları E.E.K. ve eşi Tuğba Kıral ile odalarına çekilen Arda Bahadır Kıral, sabaha karşı odadaki yoğun dumanın etkisiyle uyandı. Odanın içinin tamamen dumanla kaplı olduğunu fark eden Arda Bahadır Kıral, önce 2 yaşındaki çocuğu E.E.'yi alıp odadan çıkardı.

Çocuğunu koridora bırakıp tekrar içeri girmek isteten ancak kapının kapandığını fark eden Arda Bahadır Kıral, koridordaki yangın tüpünü alıp kapıyı kırmaya çalıştı. Kıral, yan odada ailenin diğer çocuğuyla kalan annesinin de gürültüye uyanıp yardıma koşmasının ardından kapıyı kırıp içeri girdi. 
Arda Bahadır Kıral annesinin yardımıyla alevler içinde kalan odadaki karısını alıp dışarı çıkardı. 37 yaşındaki Tuğba Kıral'ın dumandan zehirlenerek hayatını kaybettiği anlaşıldı. Tuğba Kıral'ın cenazesi, olay yerindeki ilk incelemenin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.Olaya müdahale eden itfaiye ekipleri, odada çıkan yangını büyümeden kısa sürede kontrol altına aldı.

JANDARMA'YA İFADE VERDİ

Tuğba Kral'ın eşi Arda Bahadır Kral jandarmaya verdiği ifadede şunları söyledi: "Saat 04.00 sıralarında öksürerek uyandım. Oda tamamen duman içindeydi. Hemen çocuğumu alarak odadan çıkarttım ve koridora koydum. Geri döndüğümde ise odanın kapısı kendiliğinden kapanmıştı. Açamadım ve koridorda bulunan yangın tüpü ile kapıyı kırmaya çalıştım. O sırada yan odada bulunan annem gürültüye uyandı. Onun yardımı ile kapıyı kırdım içeri girdim. Eşim yatakta yatıyordu ve alevler içinde kalmıştı. Annem eşimi ayağından tutu ve sürüyerek yataktan çekerek koridora çıkarttık."​

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR