6 kurşun sıkan kocaya iyi hal indirimi!
Diyarbakır’da evlilik yıldönümünde ayrı yaşadığı eşi Elif Ş. ile barışmak için parti düzenleyen, yere ateşten yazı yazan, 45 gün sonra otomobilinde ona 6 el ateş ederek ağır yaralayan Çağıl Ş.'ye 'Haksız tahrik ve iyi hal' indirimi uygulanarak, 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Çağıl Ş. ruhsatsız silah taşımaktan da 2 yıl hapis cezasına mahkum oldu.
GÜNDEM , 04 Haziran 2016 Cumartesi, 11:40
6 kurşun sıkan kocaya iyi hal indirimi!
Diyarbakır’da 11 Kasım 2013 tarihinde evlenen 27 yaşındaki Çağıl ve 24 yaşındaki ElifŞ. çifti bir süre sonra ayrılarak ayrı evlerde yaşamaya başladı. Bir sürücü kursunda eğitmen olan Çağıl Ş., alışveriş merkezinde yönetici eşi Elif Ş. ile barışmak için evlilik yıldönümü olan 11 Kasım 2015 günü parti düzenledi.

Eşinin oturduğu binanın karşısında ev kiralayan Çağıl Ş., balkona üzerinde "Elifim çok özür dilerim. Beni affedip, 3 yıl önce bugünkü gibi evet der misin?" yazılı pankart astı.

Telefonla balkona çağırdığı eşine evin terasından bir demet çiçek indiren Çağıl Ş. yola ateşle "Seni seviyorum Elifim" yazdı. Eşini barışmaya ikna etmek için havai fişek patlatan ve konfeti atan Çağıl Ş., evden inen Elif Ş.’nin parmağına yüzük takarak, limuzin ile yemeğe götürdü.

25 KEZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Gazetecilerin önünde yapılan şov ardından çiftin arasında kısa süre sonra yeniden sorunlar başladı. Elif Ş. evi terk ederek ailesinin yanına yerleşti. Şiddet gördüğü gerekçesiyle 25 kez eşi hakkında suç duyurusunda bulunan Elif Ş., bunun sonucunda ortaya çıkan sorunlar nedeniyle işinden olunca, bir kozmetik firmasında çalışmaya başladı.

Çağıl Ş. ise barışma şovundan 45 gün sonra, takip ettiği eşine aracında tabanca ile ateş ederek onu ağır yaraladı. Vücuduna 6 kurşun isabet eden Elif Ş. tedavi altına alınırken, olaydan bir hafta sonra polise teslim olan Çağıl Ş. tutuklandı. Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede Çağıl Ş.’nin 'Eşi kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'Ruhsatsız silah bulundurma' suçlarından 14-23 yıl hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR