73 yaşındaki adam fuhuş operasyonunda yakalandı
Konya merkezli 5 ilde yapılan fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 7’si kadın 28 kişi adliyeye sevk edildi.
GÜNDEM , 17 Haziran 2014 Salı, 10:22
73 yaşındaki adam fuhuş operasyonunda yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 6 aylık takip sonucunda kadınlara zorla para karşılığı fuhuş yaptırdığı iddia edilen çeteye yönelik 4 gün önce 5 ilde eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Konya merkezli, Mersin, Tekirdağ, Antalya ve Hatay illerinde bulunun 30 farklı adrese eş zamanlı düzenlenen operasyon kapsamında çete üyesi oldukları belirlenen aralarında yabancı uyruklu kadınların da bulunduğu 7’si kadın 28 kişi gözaltına alınmıştı. Yapılan sorgularının ardından sabah saatlerinde Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye çıkarılmak üzere Beyşehir ilçesine götürüldü.

"YENİ MİSAFİRLERİMİZ VAR, GELİN ÇAY İÇELİM"

Çete üyelerinin uzun zamandan beri kadınları fuhuş yaptırmaya zorladıkları iddia edildi. Çete üyelerini arayarak referans gösterdikten sonra müşterilerin “Çayınız var mı misafirliğe gelelim mi” diye sordukları daha sonra ise, “Yeni misafirlerimiz var gelin çay içelim” cevabını aldıktan sonra gelerek fuhuş yaptırdıkları öğrenildi. Çete üyesi olduğu belirlenerek takip edilen 73 yaşındaki bir kişinin, müşteriyle anlaşan kadınların fuhuş yapmasını kolaylaştırmak için evinde yer temin ettiği belirlendi. Yürümekte zorlandığı gözlenen yaşlı adam, koluna girerek destek olan polisin yardımıyla hastanenin içine götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Operasyon kapsamında çete üyesi olduğu belirlenerek gözaltına alınan 7 kadın, sağlık kontrolü sonrası polis aracına binmek üzereyken, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına dönerek el salladı. Kadınlar, "Biz böyle nezarete de gideriz. Herkes kendine çok iyi baksın, Konya amirlerine ve asayiş polislerine teşekkür ederiz” diye seslendi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR