ABD'deki 'Trump' kavgasında sopalar konuştu!
ABD'deki birçok eyalette gerçekleştirilen "Trump için yürü" gösterilerinde karşıt görüşlü gruplar arasında kavga çıktı.
GÜNDEM , 05 Mart 2017 Pazar, 10:41
ABD'deki 'Trump' kavgasında sopalar konuştu!

ABD'de ana akım medya, sivil toplum kuruluşları ve özellikle azınlık grupların yoğun eleştirilerine muhatap olan Başkan Donald Trump'ın destekçileri, 30'a yakın eyalette 4 Mart tarihinden esinlenerek, "March 4 Trump" (Trump için yürü) etkinlikleri düzenledi.

Başkent Washington D.C., New York, Michigan, Florida gibi bir çok kent ve eyalette düzenlenen gösteriler genellikle sakin geçerken, California'nın Berkeley kentinde Trump taraftarları ile karşıtları buluştu.

Yumruklar ve sopalarla kavga eden gruplar birbirlerine biber gazı da sıktı. Polisin uzun süre uzaktan izlediği kavgada yaralananlar oldu. Olayda en az beş kişi gözaltına alındı.

Minnesota'da da yaklaşık 300 kişilik Trump taraftarına 50 kişilik karşı grubun müdahalesi sonucu kavga çıktı. Polisin altı kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Washington eyaletindeki gösterilerde çıkan olaylar nedeniyle dört, Tennessee'deki gösterilerde ise iki kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Trump taraftarları New York'ta da Trump Tower önünde toplanarak, Başkan Trump'a destek mesajları verdi.

Gösteriler çok sayıda kentte düzenlense de katılımcı sayısı olarak Trump karşıtı protestolardaki sayıların altında kaldığı görüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR