ABD'den S-400 açıklaması!
ABD'li üst düzey yetkili, Washington'da Türk heyetle toplantıların verimli geçtiğini belirtti. Yetkili, "ABD Suriye'den çekilecek, bununla ilgili şüphe yok" dedi. Yetkili, Türkiye'nin S-400 alması durumunda, Patriot sürecinin son bulacağını kaydetti.
DÜNYA , 07 Şubat 2019 Perşembe, 15:08
ABD'den S-400 açıklaması!

ABD'nin Suriye'den çekilme kararı sonrası bölgedeki gelişmeler izlenirken, üst düzey bir ABD'li yetkiliden önemli açıklamalar geldi.

ABD'li üst düzey yetkili, Washington'da Türk heyetiyle yapılan toplantıların verimli geçtiğini belirtti.

ABD'nin Suriye'den çekilmesi konusunda bir şüphe olmadığını söyleyen yetkili, "Türk hükümetinin sabırsızlığının ve çekilmenin ardından ve kuzey Suriye'de oluşabilecek güvenlik endişelerinin farkındayız. Güvenli bölge konusunda sıkı çalışıyoruz. Münbiç yol haritasının uygulanması konusunda da kararlıyız" ifadesini kullandı.

ABD'li üst düzey yetkilinin Rusya'dan alınan S-400'ler ve müzakereleri devam eden Amerikan Patriot hava savunma sistemini de değerlendirdi.

"Türkiye'nin S-400 satın alması F35 projesindeki katılımını tehlikeye atar, Patriot satışı için süreç son bulur ve yaptırımların kapısı aralanır" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR