ABD'den Türkiye'deki o iller için 'acil' koduyla uyarı!
ABD, turistik bölgelere yönelik terör saldırısı düzenlenebileceği konusunda Türkiye'deki vatandaşlarını 'acil' koduyla uyardı.
DÜNYA , 27 Nisan 2016 Çarşamba, 10:29
ABD'den Türkiye'deki o iller için 'acil' koduyla uyarı!
ABD, turistik bölgelere yönelik terör saldırısı düzenlenebileceği konusunda  Türkiye'deki vatandaşlarına uyarıda bulundu.

"ACİL" KODUYLA MESAJ GÖNDERDİLER

Reuters'ın haberine göre; ABD'nin  Ankara Büyükelçiliği'nden Türkiye'deki ABD vatandaşlarına konuya ilişkin bir e-posta gönderildi.

"Acil mesaj" olarak tanımlanan açıklamada, "ABD, terör örgütlerinin  Türkiye'deki popüler turistik merkezlere yönelik saldırı fırsatı aradığına dair sağlam bulgular elde etmeyi sürdürüyor" ifadesi yer aldı.

"TURİSTLER AÇIK HEDEF"

Söz konusu e-postada, "Türkiye'deki yabancı turistlerin terör örgütleri tarafından açık bir şekilde hedef alındığı" da ifade edildi.

9 NİSAN'DA DA AÇIKLAMA YAPMIŞLARDI

ABD'nin  Ankara Büyükelçiliği 9 Nisan'da,  İstanbul ve  Antalya'daki meydan ve limanlar olmak üzere, turistik bölgelere yönelik "inandırıcı tehditler" olduğu yönünde internet sitesinden bir açıklama yayınlamıştı.

Yine "ABD vatandaşları için acil durum mesajı" başlığı taşıyan duyuruda, "Bu bölgelerin yakınlarındaysanız, lütfen azami dikkat gösterin. Kişisel güvenliğiniz için, yerel medyayı takip etmenizi tavsiye ederiz" denilmişti.

ABD'nin  Ankara Büyükelçiliği Nisan ayı başında da vatandaşlarına;  Hatay,  Kilis,  Gaziantep,  Şanlıurfa,  Şırnak,  Diyarbakır,  Van,  Siirt,  Muş,  Mardin,  Batman,  Bingöl,  Tunceli,  Hakkari,  Bitlis,  Elazığ,  Adana,  İzmir ve  Muğla ile ilgili güvenlik uyarısında bulunmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR