ABD'li general İstanbul'da: Görüşme sonrası yapılan ilk açıklama
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'li Korgeneral H.R. McMaster ile görüştü. Görüşmede terörle mücadele konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
GÜNDEM , 11 Şubat 2018 Pazar, 13:51
ABD'li general İstanbul'da: Görüşme sonrası yapılan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, İstanbul'u ziyaret eden ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüştü.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede Türkiye ve ABD'nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edildi ve iki ülkenin öncelik ve hassasiyetleri ele alındı. Görüşmede ayrıca, öteden beri müttefik olan Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler, ortak stratejik sınamalar ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul'u ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüşmüştür. Görüşmede, Türkiye ve ABD'nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edilmiş ve iki ülkenin öncelik ve hassasiyetleri ele alınmıştır.

Görüşmede ayrıca, öteden beri müttefik olan Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler, ortak stratejik sınamalar ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bu çerçevede, ikili ilişkileri olumsuz etkileyen konular detaylı bir biçimde ele alınmış ve terörizmin her çeşidiyle ortak mücadelenin geliştirilmesinin yolları araştırılmıştır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR