ABD'ye giden Brunson'la ilgili dikkat çeken Almanya detayı
Serbest bırakılan Rahip Brunson, Almanya'da bulunan ABD Ramstein Hava Kuvvetleri Üssünde sağlık kontrolünden geçtikten sonra ABD'ye gidecek.
GÜNDEM , 12 Ekim 2018 Cuma, 23:24
ABD'ye giden Brunson'la ilgili dikkat çeken Almanya detayı

Terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada hakkındaki adli kontrol hükümleri kaldırılarak 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilen ABD'li rahip Andrew Craig Brunson, özel uçakla Almanya'ya gitti. Brunson, Almanya'da bulunan Ramstein Hava Kuvvetleri Üssünde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ABD'ye gidecek.

EVİNDE BİR SÜRE KALDI

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşmada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve hükümle birlikte serbest bırakıldıktan sonra Alsancak'taki evine gelen Brunson, bir süre ikametinde kaldı. Brunson ve eşi Norine Brunson, akşam saatlerinde İzmir Adnan Menderes Havalimanı CIP kapısına geldi. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier da Brunson çiftine havaalanına kadar eşlik etti.

ALMANYA'YA GİTTİ

Brunson, eşiyle özel uçakla Türkiye'den ayrıldı. İsmail Cem Halavurt, havaalanında gazetecilere, müvekkili Brunson'un Almanya'ya gittiğini, 2 gün bu ülkede kaldıktan sonra ABD'ye geçeceği bilgisini paylaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR