ABD'yi kana bulayan katilin eski karısı konuştu
Orlando'da bir gece kulübünde ateş açarak 50 kişiyi öldüren Omar Mateen'in eski eşi konuştu. Mateen'in kendisini dövdüğünü anlatan Yusufiy, Mateen'le evli olduğu sırada onun aslında polis olmak istediğini söyledi
DÜNYA , 13 Haziran 2016 Pazartesi, 08:29
ABD'yi kana bulayan katilin eski karısı konuştu
ABD'nin Orlando şehrinde bir eşcinsel kulübü basarak silahla rastgele ateş açan ve ABD tarihinin en büyük silahlı saldırısını gerçekleştiren Omar Mateen'le ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

29 yaşında Afgan olduğu ortaya çıkan Mateen'in babasının geçtiğimiz yıl Afganistan'da Cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklanmıştı.

50 kişinin öldüğü 53 kişinin ise yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren Mateen 2009 yılında Sitora Yusufiy ile evli olduğu ortaya çıktı. Onunla tanıştığında dindar bir insan olmadığını söyleyen Yusufiy tanıştığı yıl Mateen ile evlenmiş.

Ancak evlendikten bir kaç hafta sonra ev işlerini yapmadığı için onu dövmeye başladığını söyleyen Yusufiy durumu ailesine anlatmış. Ailesinin kendisini kurtardığını söyleyen kadın "Ben kesinlikle şanslıyım" dedi.

Mateen'in bipolar bozukluğu olduğunu anlatan Yusufiy, "Polis memuru olmak istiyordu ve polis akademisine başvurmuştu" dedi. Yusufiy, eski eşinin homofobik olduğunu fark etmediğini söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR