Abdullah Gül son noktayı koydu...Aday olmayacağım
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı çıkışı soruları yanıtladı. Gül, siyasete dönüş çağrısına "Şu anda böyle bir düşüncem yok" dedi.
GÜNDEM , 13 Mart 2015 Cuma, 13:15
Abdullah Gül son noktayı koydu...Aday olmayacağım
İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları:      

Sayın hanımefendi Çankaya Köşkü'nden ayrılırken intifadayı ben başlatacağım demişti. Siyaseten önümüzdeki günlerde intifada başlatacak mısınız?

Çok güzel soru sordun bravo. Tebrik ederim seni. 

Sizin siyasete dönmeniz konusunda açıklamalar yapıldı. Siz ne diyeceksiniz? 

Bu konuda bir düşüncelerimi sizinle paylaşayım. Önce benimle ilgili söylenenler yazılanlar tamamen bilgim dışımda. Arkadaşlarla oturup konuşmuşluğumuz bu konularla ilgili söz konusu değil. Ayrıca cumhurbaşkanlığı sürem bitip ayrılırken o günde bu tip sorunlar sorulmuştu, aktif siyasetle ilgili. O günkü söylediklerim, bugün de benim için geçerlidir. Şu anda böyle bir düşüncem yok.

Sorulduğunda da hep söyledim. Şüphesiz ki ben Ak Parti'nin kurucusuyum. Bundan sonra da bütün birikimimi devletim milletim halkım için şüphesiz vermeye devam edeceğim. Yoksa sadece bunları kendime saklayacak halim yoktur. Bunun için sadece siyasetin içinde olmak da gerekmiyor. Arkadaşlar sorumlulukları aldılar devam ediyorlar, onların başarılı olmalarını istiyorum. Ben de yeri geldiğimde, üstüme düşenleri fikirlerimi paylaşarak yardımcı olmaya çalışırım. Tekrar söylemek istediğim şey bu tip sorulara daha önce nasıl cevap verdiysem bugün de cevabım o şekilde. Şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR