Acı haberle yıkıldılar
Niğde Polis Meslek Yüksekokulu'nda meydana gelen helikopter kazasında 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru ise hafif yaralandı.
GÜNDEM , 20 Eylül 2017 Çarşamba, 18:38
Acı haberle yıkıldılar

Niğde'de helikopter pervanesinin çarpması sonucu bir polis şehit oldu, bir polis yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu'nda eğitim amaçlı kullanılan helikopter, okulun pistine iniş yaptı. İniş sonrası helikopterin pervanesinin çarpması sonucu eğitmen olarak görev yapan özel harekat polisi Abdullah Yıldırım (27) şehit oldu.Bacağından hafif yaralanan özel harekat polisi Azim Doğan (25) ise Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, yaptığı açıklamada, polis meslek yüksek okulunda özel harekat polisi adaylarının eğitimlerinin yapıldığını, bu eğitimde kullanılan helikopterin inişi sırasında kazanın yaşandığını söyledi. Özel harekat polislerinin eğitim amaçlı intikalini sağlayan helikopterin inişi sonrası pervanesinin bir polise çarpması sonucu kazanın olduğunu ifade eden Cebeloğlu, şunları kaydetti: "Eğitimde kullanılan helikopterin okul pistine inişi sonrası pervane polisimize çarpıyor ve polisimiz şehit oluyor. Diğer polisimiz ise parça çarpması sonucu bacağından yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan yaralı polisimizin durumu iyi. Şehit polisimizi, yarın düzenlenecek törenin ardından memleketine uğurlayacağız. Kazanın detaylarıyla ilgili incelemeler sürüyor." Helikopterin kazadan dakikalar önce kaydedilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

ŞEHİDEN BABAEVİNDE YAS VAR

Helikopter pervanesinin çarpması sonucu şehit olan özel harekat polisi Abdullah Yıldırım'ın Adana'daki babaevinde yas var. Merkez Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde yaşayan şehidin babası Zülfikar ve annesi Safiye Yıldırım'a acı haberi emniyet yetkilileri verdi. Oğullarının şehadet haberini alan anne ve baba gözyaşı döktü. Şehit Yıldırım'ın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit polisin yeğeni acı haberi alınca inanamadı polis memurunun elini tutup tekrar tekrar sordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR