Aday adayı bozkurt işaretini karıştırınca...
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde MHP’den milletvekili aday adaylığını açıklayan Ramazan Kıvrak, MHP’nin simgesi bozkurt işaretini rockçı işaretiyle karıştırdı.
GÜNDEM , 18 Mart 2015 Çarşamba, 16:30
Aday adayı bozkurt işaretini karıştırınca...
Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Kıvrak, MHP’denMuğla milletvekili aday adaylığı açıklamasını Fethiye İlçe binası önünde yaptı. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı aday adaylık açıklaması, Ramazan Kıvrak ve MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay’ın Yörük ateşi yakmasıyla başladı. Saz ve sipsi dinletisinin yapıldığı açıklama sırasında Ramazan Kıvrak’a, MHP Seydikemer İlçe Başkanı Abdullah Küçükbozbaş tarafından parti rozeti takıldı.

Burada konuşan Ramazan Kıvrak, "Bugüne kadar bizim atalarımız 135 devlet kurdu. Yörükler milli mücadelede ön saflarda görev aldı. Yepyeni bir devlet kurdu. Bu devletin adına ’Türkiye’, bu bayrağın adına ’Türk bayrağı’, bu milletin adına ’Türk milleti’, bu dilin adına ’Türk dili’ dediler. Bunu asla unutmayacağız. Bizler Toroslar’dan ateşi yaktık. Ateş de var, çadır da var. Şimdi desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

Açıklamalar sonrası Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay ve beraberindekilerle basına poz veren Ramazan Kıvrak’ın MHP’nin simgesi bozkurt işaretini rockçıların kullandığı işaretle karıştırması dikkati çekti. Kıvrak’a destek için törene Yörük kıyafetiyle katılan bazı partililerin de bozkurt işaretini yapamadığı gözlendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçen yıllarda katıldığı bir televizyon programında ülkücü camianın simgesi bozkurt işaretiyle rockçıların kullandığı işaretin sık sık karıştırıldığını belirterek, işaretin doğrusunu uygulamalı göstermişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR