Adı Bursaspor başkanlığı ile anılan Faruk Çelik'ten Bursa Hakimiyet'e özel açıklama
Kongre kulislerinde adı başkan adayları arasında geçen Faruk Çelik Bursa Hakimiyet'e konuştu. Bursaspor'un kurtuluşunun birliktelik sağlanması halinde mümkün olacağını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, "Bursaspor başkanlığı ile ilgili benim bilgim dahilinde olan bir şey yok. Bu iş artık kişilerin tekelinden çıkmış durumda. Ortak bir akıl, kolektif harekette ben Faruk Çelik olarak elbette deneyimlerimi, bilgilerimi paylaşırım" dedi.
BURSASPOR , 31 Mayıs 2019 Cuma, 07:50
Adı Bursaspor başkanlığı ile anılan Faruk Çelik'ten Bursa Hakimiyet'e özel açıklama

HABER I Süha GÜRSOY

BENİM DIŞIMDA GELİŞİYOR

Olağanüstü kongre süreci yaşanan Bursaspor'da başkan adaylığı için kulislerde adı geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un sorularını yanıtladı. Bursaspor'un içinde bulunduğu durumu kimsenin kabul edemediğini belirten Çelik, kendisine gelen bireysel anlamda bir başkanlık teklifinin olmadığını söyledi. Eski bakan Faruk Çelik, "Bursaspor'un düştüğüne, düşeceğine kimse inanmıyor. Bu dakikadan sonra kimsenin geçmişe dönük cümleler kullanmaması gerekiyor. Kurtuluş ancak geleceğe dönük konuşmalarla olur. Bursaspor hepimiz için önemli. Bu işi kişilerden ayrı tutup kolektif hareket etmek lazım. Gelişmelerin tamamı benim dışımda meydana geliyor" dedi.

BİR SENE İÇİNDE DÖNMELİ

Sözlerini "Kimse ucuz kahramanlığa soyunmasın" şeklinde sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, "Bursaspor başkanlığı ile ilgili benim bilgim dahilinde olan bir şey yok. Bu iş artık kişilerin tekelinden çıkmış durumda. Bursaspor o şansı kaybetti. 'O gelsin, bu gelsin' diyerek bir yere varılmaz. Makam, mevki hırsı yüzünden bu durum ortaya çıktı. Bursaspor'a katkı koymak hepimizin görevi. Geleceğe yönelik konuşulursa Bursaspor bir sene içinde ait olduğu Süper Lig'e geri döner. Dönemezse o zaman ismini telaffuz etmeyeceğim kulüplerin durumuna düşer. Ortak bir akıl, kolektif harekette ben Faruk Çelik olarak elbette deneyimlerimi, bilgilerimi paylaşırım. Bireysel hareketle bir yere varılmaz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR