Adliye önünde silahlı kavga
IĞDIR'da adliye ek binasına arazi anlaşmazlığı sonucu kavga ettikleri için denetimli serbestlikten yararlanarak imza atmaya gelen iki aile, yeniden kavga etti. Tabanca ve bıçakların kullanıldığı kavga, polis memurunun tabancası ile havaya ateş etmesi ile durdurulabildi. 3 kişinin yaralandığı, 6 kişinin gözaltına alındığı kavgayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
GÜNDEM , 20 Mayıs 2013 Pazartesi, 15:12
Adliye önünde silahlı kavga

Olay, bugün saat 11.00’de Hürriyet Caddesi'ndeki Adliye Ek binası önünde meydana geldi. Daha önceden aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan ve ek binaya imza atmaya gelen Blandi ailesi, Batur ailesiyle yeniden tartıştı. İki aile arasındaki silahlı kavgaya 10 kişi karıştı. Görgü tanıklarına göre, kavgada tabanca, balta ve bıçak kullanıldı.

Adliyede görevli bir polis memurunun, tabancasını çekerek havaya ateş etmesi sonucu kavgacılar ayrıldı. Yaralanan Aldulhakim Balandi, Halis Balandı ve Batur ailesinden bir kişi, ambulanslarla Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ambulanslardan birinde sadece sürücü bulunması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Olaya karışan 6 kişi gözaltına alındı. Polis olay yerini güvenlik çemberine alarak inceleme başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR