Adres soranlardan bıkan esnaf bakın ne yaptı!
Trabzon'daki bir esnaf, kendisine sürekli adres soranlardan bıkınca çareyi aydınlatma direğine yön belirten kağıtlar asmakta buldu.
YAŞAM , 06 Eylül 2017 Çarşamba, 12:10
Adres soranlardan bıkan esnaf bakın ne yaptı!

Trabzon'un İskenderderpaşa Mahallesi'ndeki esnaf kendilerine sürekli Meydan'ın adresini soranlardan bıktı ve çareyi aydınlatma direğine yön belirten kağıtlar asmakta buldu. 'Vallahi bu yol Meydana gider' şeklinde yazılı ok işaretiyle Meydan yönünü gösteren kağıtlar sosyal medyada da paylaşım rekoru kırdı, günün konusu oldu.

YÖN LEVHASI ASTI

Kentte, Taşbaşı Sokak ve Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde iş yerleri bulunan birçok esnaf, kendilerine sürekli kent merkezi olan AtatürkAlanı'nı kastederek Meydan'ın adres ve yol tarifini soran erli turistler ve bazı vatandaşlara çözümü aydınlatma direğine kendi imkanlarıyla yaptıkları kağıtlardan yön levhaları asarak buldu.

'VALLAHİ BU YOL MEYDANA GİDER'

Her gün yüzlerce kişinin Meydan adresini sormasıyla karşılaşan ve durumdan bıkan çevre esnafının sokak başındaki direğe 'Yukarısı Meydan', 'Vallahi bu yol Meydana gider', 'Eskiden de bu yol Meydana gidiyordu' ve 'Yemin Billah herkes buradan Meydana gidiyor' yazılı yön gösteren kağıtlar asması dikkat çekti. Meydan'a giden yolun tarifi için esnafın yaptığı mizahi uygulama görenleri de gülümsetti.

SOSYAL MEDYADA ÇOK KONUŞULDU

Ok işaretiyle Meydan yönünü gösteren kağıtların fotoğrafı sosyal medyada da günün konusu olurken, kısa sürede binlerce kişi ise 'İşte Karadeniz zekası' şeklinde yorumla paylaşımda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR