AK Parti Bursa İl Başkanı belli oldu
AK Parti'de 17 gündür süren İl Başkanlığı düğümü, Ayhan Salman'ın atanmasıyla çözüldü.
BURSA , 23 Ağustos 2017 Çarşamba, 20:59
AK Parti Bursa İl Başkanı belli oldu

Merakla beklenen kararını veren AK Parti Genel Merkezi, Cemalettin Torun'un istifasının ardından Bursa İl Başkanlığı'na İnegöllü işadamı Ayhan Salman'ı atadı. Sedat Yalçın döneminde il yöneticiliği yapan Salman'ın ataması kulislerde sürpriz olarak nitelendirildi. Bu kararın dün gece Bursa'ya ulaşmasının ardından pek çok kişi Salman'ın kim olduğunu öğrenmeye çalıştı. Bu da Salman'ın şimdilik en büyük dezavantajı olarak görülüyor. Salman, son genel seçimlerde milletvekili aday adayı da olmuş, listede yer bulamamıştı.

Salman yaptığı ilk açıklamada şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından il başkanlığı görevi verildi. İnşallah mahçup olmadan en iyi şekilde görevimizi yerine getirme adına sorumluluk aldık. Henüz görevi yeni aldık,çok yeni bir olay önümüzdeki günlerde daha kapsamlı bir değerlendirme yapacağız"

Bursa Hakmiyet Genel Yayın Yönetmeni Okan Tuna bugünkü köşesinde yaşanan sürpriz gelişmeyi kaleme aldı.

Bursa'da;
Tam 17 gündür vekaletle yönetiliyordu AK Parti Bursa İl Başkanlığı.
Ve iyice merak konusu olmuştu, kimin İl Başkanı olacağı.
Partide;
Cemalettin Torun'un yerine eski milletvekili Önder Matlı'nın düşünülmesiyle başlayan süreç, birtakım düşünceleri de beraberinde getirmişti.
Nitekim bu süreçte partinin halihazırdaki il yönetim kurulu üyesi Necati Polat'ın da ismi kulislere düşmüş, özellikle FETÖ ile mücadelesi nedeniyle Polat da potaya girmişti.
Ne var ki;
İl Başkanı arayışının sürdüğü süreçte AK Parti'nin Bursa ve bölge koordinatörleri tarafından Bursa'dan 4 isim daha davet edildi dün sabah Ankara'ya.
Bu aşamada da;
Mevcut il yöneticisi Hasan Kılıç, eski Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç, İnegöllü işadamı Ayhan Salman ve eski il yöneticisi Abdurrahman Tığ AK Parti Genel Merkezi'nde bir nevi sınavdan geçtiler.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR