AK Parti cephesinden bir rahip Brunson açıklaması daha
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye'de mahkemeler bağımsız değil' diyenler, yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler." dedi.
GÜNDEM , 12 Ekim 2018 Cuma, 20:13
AK Parti cephesinden bir rahip Brunson açıklaması daha

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, " 'Türkiye'de mahkemeler bağımsız değil' diyenler, yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler. 'Rahip Brunson suçsuz yere tutuluyor' diyenler, sanırım hükümle suç isnadının sabit olduğunu anladılar." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'DEN RAHİP BRUNSON İÇİN YAZILI AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson'ın İzmir'de görülen davada hükümle birlikte serbest bırakılmasıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirmede bulundu.

"ÇOK KONUŞULDU AMA ÇOK KONUŞULACAK BİR DAVA DOSYASI"

Yazıcı açıklamasında, "Çok konuşuldu ama daha çok konuşulacak bir dava dosyası: Rahip Brunson'la ilgili dava dosyası. 'Türkiye'de mahkemeler bağımsız değil' diyenler, yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler. 'Rahip Brunson suçsuz yere tutuluyor' diyenler, sanırım hükümle suç isnadının sabit olduğunu anladılar." ifadelerine yer verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR