AK Parti'de peş peşe istifalar geliyor
AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve yönetim kurulu, parti genel merkezinin talebi doğrultusunda istifa etti. Ardından AK Parti Kırıkkale il başkanlığı yönetim kurulunun da istifa ettiği bildirildi.
GÜNDEM , 03 Haziran 2014 Salı, 20:26
AK Parti'de peş peşe istifalar geliyor

İl Başkanı Yaşar Arslan, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde yönetim kurulunun yarısının istifa ettiğini hatırlattı. Genel merkezin önerisiyle Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecine daha güçlü girebilmek için diğer yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa kararı aldıklarını belirten Arslan, şöyle dedi:

"Dün akşam yaptığımız toplantıda daha güçlü bir yönetimle seçime gitme adına, genel merkez teşkilat başkanlığının da talimatıyla arkadaşlarımın istifa dilekçelerini aldım. Bütün arkadaşlarım istifa ettiği için ben de istifamı sunacağım. Yarın Ankara’da Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Soylu ile toplantımız var. İstifamızı vereceğiz. Sonraki sürecin nasıl işleyeceğini genel merkezimiz belirleyecek."

AK Parti Kırıkkale il başkanlığı yönetim kurulunun istifa ettiği bildirildi.

 İl Başkanı Mehmet Demir, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 41 aydır yürüttüğü il başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

 Kendilerine bu görevi veren, tebliğ eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ettiğini, görevde kaldığı sürece kendisine ve partiye layık olmaya çalıştığını belirten Demir, şunları söyledi:

 "30 Mart'ta yapılan seçimlerde güzel ve sistemli bir çalışmayla Kırıkkale tarihinde en yüksek oyunu alarak, en yüksek sayıda il genel meclisi üyesi, belediye meclisi üyesi çıkararak başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Biz 'burada 11- 0 yapacağız' diyordum. Eğer buradaki aday belirleme sürecinde Kırıkkale tamamında biz inisiyatif kullanabilseydik 11- 0 yapabilirdik. Maalesef kullanamadık. Çünkü biz nerede inisiyatif kullandıysak, oraların tamamını aldık. Ama inisiyatif kullanıp arkadan dolananları da gidip genel merkeze hesap vermeye davet ediyorum."

 30 Mart'ta yapılan seçimler öncesinde adayların belirlenmesinde sıkıntılar yaşadıklarını öne süren Demir, "Hiç emmim, dayım, akrabam olsun diye uğraşmadım. Hiçbirini de bu listelerde göremezsiniz" dedi.

 Demir, şöyle devam etti:

 "Başbakanımızın bir sözü var. 'Bizi hiç kimse parmak işaretiyle hizaya getiremez'. Yaptığımız bütün işlerde genel merkezin bize gönderdiği yazılı talimatlar doğrultusunda adım attık. Bunun dışında hiçbir işimiz ve işlemimiz olmamıştır. Aday belirlemede bazı yerlerde de inisiyatif kullanmasaydık inanır mısınız, Kırıkkale'de hezimet olurdu. Biz Başbakanımızın, genel merkezin, partimizin emrinde her zaman olmaya devam edeceğiz. Ama birilerinin emrinde olmayacağız. Biz Ak Parti'yi Kırıkkale'de bir adım değil, aldığımız yerden 10 adım ileriye taşıdık. Başbakan Yardımcımızın son dönemdeki girişimlerinden dolayı biz yönetim olarak istifa etmek durumunda kaldık.''

 Demir, istifanın genel bir değerlendirme olduğunu, özel bir durumun olmadığını da sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR