AK Parti'de sürpriz istifa
AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Nezihe Tezcan istifa kararı aldı. İşlerinin yoğunluğundan dolayı bu kararı verdiğini söyleyen Tezcan, 28 Mayıs Salı günü kararını genel merkeze ileteceğini ifade etti.
GÜNDEM , 26 Mayıs 2013 Pazar, 14:18
AK Parti'de sürpriz istifa

2011 yılı mart ayından beri Ak Parti Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan Nezihe Tezcan, istifa kararını önceki gün gerçekleştirilen bir toplantıda, ilçe kadın kolları başkanları ile paylaştı. Üzüntüyle karşılanan bu kararını mesleki kariyerinden dolayı almak zorunda olduğunu söyleyen avukat Nezihe Tezcan, "Yoğun çalışıyorum. İşlerimle ilgili bir sıkıntı oldu. Eşzamanlı olarak mesleki anlamda çok önemli bir teklif aldım. Bunu değerlendirmem gerektiği için böyle bir karar verdim. Bu kararım siyaseti tamamen bıraktığım anlamına gelmiyor" dedi.

KİMSE İSTİFA ETMEMİ İSTEMİYOR

İstifa kararını genel başkan yardımcıları Menderes Türel, Mevlüt Çavuşoğlu ve İl Başkanı Mustafa Köse ile de paylaştığını ifade eden Nezihe Tezcan, "Hiç kimseyle bir problemim yok. Zaten istifa etmemi kimse istemiyor. Ama çok yoğun bir seçim süreci bizi bekliyor. İşlerimden dolayı parti çalışmalarında bir aksaklık olsun istemiyorum" diye konuştu.

GENEL BAŞKAN İLE GÖRÜŞECEĞİM

28 Mayıs Salı günü Ankara’da Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit ile görüşerek istifa kararını sunacağını vurgulayan Nezihe Tezcan, "Mesleki kariyer gerekçesiyle verdiğim bu kararın anlayışla karşılanacağını düşünüyorum" dedi. Tezcan ayrıca, başkanlık için birkaç isim üzerinde çalıştıklarını ve bu isimleri salı günü genel merkeze sunacağını sözlerine ekledi.

HENÜZ RESMİ İSTİFA YOK

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Nezihe Tezcan’ın istifa kararını kendileriyle paylaştığını belirtirken, "Kararından döndürmek için uğraşıyoruz. Henüz resmi bir istifa yok ama bu düşüncesini bize iletti. İşlerinden dolayı istifa etmek istediğini söyledi. Biz de genel merkez de kendisinden memnunuz, istifa etmesini istemiyoruz. Bunu kendisine de söyledik. Ama o istifasının kendi işleriyle ilgili olduğunu aktardı. Herkes kararına saygı gösteriyor. Ayrıca işlerinden dolayı seçim çalışmalarına yoğunlaşamayacağını bildirdi. Bu anlayışı dolayısıyla kendisine teşekkür etmek lazım" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR