AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na 'atlet' yanıtı
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MKYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Ünal, Kılıçdaroğlu'nun tartışma yaratan atletli fotoğrafıyla ilgili soru üzerine, "Dikkat çekici bir halkla ilişkiler faaliyeti olarak değerlendiriyorum. Önümüzdeki kurultaya yönelik bir algı düzenlemesi. Ama başarılı bir halka ilişkiler faaliyeti olarak görmüyorum. Adalet kurultayını atlet kurultayı ile özdeşleştirmek başarılı olamayan bir halka ilişkiler faaliyetidir" dedi.
GÜNDEM , 24 Ağustos 2017 Perşembe, 17:44
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na 'atlet' yanıtı

İşte Ünal'ın açıklamaları ve sorulara verdiği cevaplardan satır başları:

Dikkat çekici bir halkla ilişkiler faaliyeti olarak değerlendiriyorum. Önümüzdeki kurultaya yönelik bir algı düzenlemesi. Ama başarılı bir halka ilişkiler faaliyeti olarak görmüyorum. Adalet kurultayını atlet kurultayı ile özdeşleştirmek başarılı olamayan bir halka ilişkiler faaliyetidir.

Bir siyasetçinin atletle fotoğraf çektirmesi başka bir şeydir. Bu, halktan birisi olmak demek değildir.

Halktan biri olmak halkın yer sofrasına diz kırıp oturmaktır.

Bu tartışmanın fazla uzatılmasından yana değiliz.

Kılıçdaroğlu'nun tv programını ben de dikkatle izledim. Ama maalesef her seferinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı dil ve Türkiye'ye yönelik ifadeleri bizi hayal kırıklığına uğratıyor.

Artık devletin güvenlik sorunu haline gelen bir mesele asla siyasetin müdahalesine açık olamaz. Bu ülkenin hakimlerine savcılarına ve onların yargı süreçlerini tasarruflarını herhangi bir şekilde siyaset malzemesi haline getirmek yanlış.

Bizim buradan bir takım siyasi mülahazaları ifade etmek yerine öncelikle bunu ilgili merciye sormak ve ön yargılarla konuşamamak gerekir.

İlgili mahkemenin kararını gerekçesini dinlemek gerektiğini düşünüyorum. Yargılama süreçleriyle ilgili oluşturulan kafa karışıklığı Türkiye'ye çok ciddi zarar verecek bir süreci başlatır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR