AK Parti Milletvekili Abdülkadir Yüksel'in şok ölümü!
AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'in, Ankara hayatını kaybettiği öğrenildi. Yüksel kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
GÜNDEM , 25 Eylül 2017 Pazartesi, 19:24
AK Parti Milletvekili Abdülkadir Yüksel'in şok ölümü!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel, akşam saatlerinde kalp krizi geçirdi. Yüksel, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, twitter'dan yaptığı açıklamada " Gaziantep Milletvekilimiz değerli dostum Abdülkadir Yüksel vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun" dedi.

GEÇEN YIL ÖLÜMDEN DÖNMÜŞTÜ

Gaziantep'te geçtiğimiz yıl yaşanan kazada Şanlıurfa'ya giden Mustafa Kurt idaresindeki otomobil, Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunun 35. kilometresindeki Kocatepe mevkisinde aniden önüne çıkan Mustafa Kemal Çolak idaresindeki kamyonetle çarpıştı.

Kazada, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki taziye ziyaretine giden milletvekili Abdülkadir Yüksel de yaralanmıştı. Yüksel, hurdaya dönen araçtan hafif yaralı olarak çıkarılmıştı.

ABDÜLKADİR YÜKSEL KİMDİR?

Abdülkadir Yüksel'in şahsi internet sitesinde özgeçmişi şu şekilde anlatılıyor:

1962 yılında Şanlıurfa ili Birecik ilçesi doğumludur. Babası Müslüm YÜKSEL, Suruç ilçesi eşrafından İstiklal madalyalı Galip Beyzade Müslüm Bey'in oğludur. Müslüm YÜKSEL Demokrat Parti ve sonrasında Adalet Partisi'nde siyaset yapmış,önce bir dönem Şanlıurfa ili Suruç ilçesi belediye başkanlığı,daha sonra bir dönem Birecik ilçesi belediye başkanlığı yapmıştır.

İlk,orta ve lise öğrenimini Birecik'te tamamlamıştır. Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur.1994 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP) den aday olan Abdülkadir YÜKSEL %52'lik bir oy oranı ile belediye başkanı seçilmiştir.

5 yıl bu görevi sürdürdükten sonra 5 yıl başkanlığa ara vermiştir. 1999-2004 yılları arasında Doğru Yol Partisi (DYP) Birecik İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2004 yerel seçimlerinde halktan gelen yoğun talep üzerine yeniden aday olan Abdülkadir YÜKSEL %45 oy oranında oy alarak İkinci kez belediye başkanlığına seçilmiştir

2004 yerel seçimlerinde almış olduğu %45 oranında ki oy Doğru Yol Partisi(DYP)'nin yerel seçimlerde Türkiye'de ulaştığı en yüksek oy oranıdır.

12 Eylül2010 tarihli anayasa referandumunun yapılacağı dönemde üyesi olduğu Demokrat Parti (DP)'den istifa etmiş ve AK Parti saflarında siyasi mücadelesini sürdürmeye başlamıştır. Abdülkadir YÜKSEL evli ve 3 çocuk sahibidir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR