AK Partili isim acı şekilde yaşamını yitirdi...
Isparta'nın Gelendost ilçesinde ailesiyle birlikte kayıkla Eğirdir Gölü'ne açıldıktan sonra serinlemek için suya atlayan AK Parti Gelendost İlçe Başkanlığı yöneticisi Murat Satılmış, yapılan aramalar sonucu kaybolduktan 24 saat sonra ölü olarak bulundu.
GÜNDEM , 01 Temmuz 2019 Pazartesi, 20:11
AK Partili isim acı şekilde yaşamını yitirdi...

Isparta'nın Gelendost ilçesinde ailesiyle birlikte kayıkla Eğirdir Gölü'ne açıldıktan sonra serinlemek için suya atlayan AK Parti Gelendost İlçe Başkanlığı yöneticisi Murat Satılmış, yapılan aramalar sonucu kaybolduktan 24 saat sonra ölü olarak bulundu. Antalya Jandarma Su Altı Arama ve Kurtarma Timi ekiplerince göle atladığı yerden 200-300 metre ileride bulunan Satılmış'ın cesedinin gölün yaklaşık 3,5 metre derinliğinden çıkarıldığı öğrenildi.

GÖZDEN KAYBOLDU

Edinilen bilgiye göre olay, dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Eğirdir Gölü'ne kıyısı bulunan Gelendost ilçesindeki Höyükönü (Ada) mevkiinde ailesiyle birlikte kayıkla göle açılan AK Parti İlçe Yöneticisi Murat Satılmış (51), açıkta serinlemek ve yüzmek için suya atladı. Gölde bir süre yüzen Satılmış, daha sonra gözden kayboldu. Ailenin ihbarı üzerine olay 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirildi. Olayın ardından bölgeye Jandarma, AFAD, 112 Acil Servisekipleri ile arama ve kurtarmada görevli dalgıç ekipleri sevk edildi.

3,5 METRE DERİNLİKTE BULUNDU

Ekipler, dün akşam saatlerinde arama ve kurtarma çalışmalarına başlarken bir sonuca ulaşılamaması üzerine çalışmalar, bugün sabahın erken saatinde yeniden başlatıldı. Boğulduğu değerlendirilen Satılmış, gölde kaybolduktan yaklaşık 24 saat sonra Antalya Jandarma Su Altı Arama ve Kurtarma Timi ekiplerince ölü olarak bulundu. Satılmış'ın cesedinin, göle atladığı yerden yaklaşık 200 - 300 metre kadar ileride ve kıyıdan ise 500 - 600 metre ileride yaklaşık 3,5 metre derinlikte bulunduğu öğrenildi. Öte yandan, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR