Aktaş dünya üçüncüsü halterciyi ödüllendirdi
Malezya’nın Penang şehrinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda erkekler 69 kiloda dünya üçüncülüğünü elde eden Ferhat Ali Yazıcı, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından ödüllendirildi. 
BURSA'DA SPOR , 27 Ekim 2016 Perşembe, 19:07
Aktaş dünya üçüncüsü halterciyi ödüllendirdi
Başkan Alinur Aktaş, 20-25 Ekim tarihleri arasında Penang’da düzenlenen ve ve 23 ülkeden 320 sporcunun katıldığı Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda ülkemizi başarılıyla temsil eden gösteren İnegöl Belediyespor haltercisi Ferhat Ali Yazıcı’yı ağırladı. Ziyarette başarılı haltercinin babası, antrenörü, Belediyespor Yöneticisi Fatih Aydoğan ve İnegöl Belediyesi Spor İşleri Müdürü Hüseyin Kurt da hazır bulundu.

Aktaş, “İnegöl Belediyespor yöneticisi Fatih Aydoğan’a ve bize çok büyük bir mutluluğu yaşatan Ferhat Ali Yazıcı kardeşimize, halter antrenörümüz Abdullah hocamıza teşekkür ediyorum. 4 branşta başlayıp şu an 10 branş ile yoluna devam eden İnegöl Belediyespor, gerek yetiştirdiği sporcular, gerekse elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettirmesinin yanında, salon sporlarının çekim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Burada spor branşının adı hiç önemli değil. Dün bildiğiniz gibi Belediyespor Voleybol Takımı’mız voleybolun duayeni Halk Bankası karşısında 3-0 lık bir skorla muhteşem bir galibiyet aldı. Hakeza diğer takım ve branşlarımızda da önemli başarılara imza atıyoruz” dedi.

Başkan Alinur Aktaş, Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda koparmada 133 kiloluk kaldırışıyla gümüş, silkmede 158 kilo ile dördüncü, toplamda ise 291 kilo ile bronz madalyanın sahibi olan İnegöl Belediyespor haltercisi Ferhat Ali Yazıcı’yı 10 küçük altın ile ödüllendirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR