Alaattin Çakıcı hastaneye böyle getirildi
Bolu F Tipi Cezaevi'nde yatmakta olan Alaattin Çakıcı, KOAH rahatsızlığı nedeniyle gece saatlerinde 50 asker ve yoğun güvenlik önlemleri arasında acil servise kaldırıldı.
GÜNDEM , 04 Mart 2017 Cumartesi, 06:37
Alaattin Çakıcı hastaneye böyle getirildi

Bolu'da F Tipi Cezaevi'nde yatmakta olan Alaattin Çakıcı gece saatlerinde KOAH rahatsızlığı nedeniyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne götürüldü.

50 jandarma ve polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi altında acil servise götürülen Çakıcı, 2 saatlik muayenenin ardından hastaneden çıkartıldı.

Hastane çıkışında, gazetecilerin "Referandumla ilgili bir şey söylemek ister misiniz?" sorusuna Çakıcı, "Sandıktan 'evet' veya 'hayır', ne çıkarsa millet ona saygı duymak zorunda. Yoksa insanlar rahmetli Kenan Evren'in hatasına düşer" diye konuştu.

Çakıcı, "Oy kullanma imkanınız olsa 'evet' mi yoksa 'hayır' mı kullanırdınız?" sorusuna ise, "Mahkumum ben, Türkiye'nin bekasının yanındayım" şeklinde cevap verdi.

Açıklama sonrasında cezaevi aracına bindirilen Çakıcı, polis ve jandarma ekiplerinin eskortluğunda tekrar cezaevine götürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR