Alaattin Çakıcı ile tartışan cezaevi müdürü vuruldu
Buca F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ayhan Çapacı, lojmanının bahçesinde uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.
GÜNDEM , 26 Mayıs 2013 Pazar, 09:50
Alaattin Çakıcı ile tartışan cezaevi müdürü vuruldu

Olay, akşam saatlerinde Buca F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu kampusu içinde bulunan lojmanda meydana geldi. Cezaevi müdürü Ayhan Çapacı lojmanın bahçesinde dolaştığı sırada dışarıdan gizlice giren kimliği belirsiz 2 kişi, bahçede oturan Çapacı’ya 3 kez ateş ettiler. Elinden yaralanan Ayhan Çapacı hastaneye kaldırıldı. Tınaztepe Hastanesi’nde tedaviye alınan Çapacı’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Saldırganlar olaydan sonra kaçarken, yakalanması için çalışmalar sürüyor. Saldırganların av tüfeği kullandığı sanılıyor.

ALAATTİN ÇAKICI İLE TARTIŞTI İDDİASI

Lojmanının bahçesinde vurulan Buca F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ayhan Çapacı’nın bir süre önce aynı cezavinde kalan suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile tartıştığı öne sürüldü. Saldırının bu olayla ilgili olup olmadığının araştırıldığı belirtildi. Bu arada saldırganların olay yerine markası belirlenen beyaz bir otomobille olay yerine gelip, av tüfeğiyle saldırıyı gerçekleştirdikten sonra aynı araçla kaçtıkları ortaya çıktı. Polis ve jandarma beyaz renkli otomobildeki şüphelilerin peşine düştü.

LOJMANA GİRERKEN SALDIRIYA UĞRADI

Buca F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü olan Ayhan Çapacı’ya tabancayla ateş edilirken, otomobiliyle lojmana girmek üzereyken aracında saldırıya uğradığı öğrenildi.

Öte yandan, aynı cezaevinde Alaattin Çakıcı yaklaşık bir yıldan beri kalıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR