Alkollü araç kullananı silahlı canavara benzetiyorum
Başbakan Erdoğan, trafik terörünün bölücü terörden daha fazla can aldığını belirterek, "Alkollü araç kullananı eli silahlı canavara benzetiyorum" dedi.
GÜNDEM , 03 Nisan 2013 Çarşamba, 17:10
Alkollü araç kullananı silahlı canavara benzetiyorum

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de 2002'de trafiğe kayıtlı araç sayısının 8 milyon 600 adet iken bu rakamın 17 milyon 143 bine çıktığını bildirerek, ortalama yılda 1 milyon aracın trafiğe katıldığını bildirdi.

Erdoğan, Türkiye'nin iki önemli sorunu bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bunlardan biri terör, ikincisi ise maalesef terör kadar konuşulmayan, terör kadar gündemde yer almayan trafik sorunudur. Buna aslına trafik terörü de diyebiliriz. Oysa baktığınızda trafik sorununun diğer değişle trafik terörünün silahlı bölücü terörden daha fazla can aldığını, daha fazla kan akıttığını görürsünüz. Biz bu iki sorunun da üzerine kararlı bir şekilde gidiyoruz. Başarılı olana kadar da yılmadan usanmadan çözüme yönelik çabalarımızı sürdüreceğiz
Alkollü araç kullananı eli silahlı canavara benzetiyorum. Alkolsüz olanı da bir masuma benzetiyorum. Onun hiçbir günahı yok. Dikkatle trafikte yoluna devam ediyor. Öbürü ise rayından çıkmış ne yapacağı belli olmayan bir Deli Dumrul gibi ve taa karşı tarafa, yola geçebiliyor. Anayasamızın 58'inci maddesi, 'bununla mücadelede gerekli tedbirleri devlet alır' diyor."

Trafik kurallarına herkesin uyması gerektiğini bildiren Erdoğan, unvanı, makamı, konumu ne olursa olsun hiç kimseye ayrıcalık yapılmayacağını, kuralların harfiyen uygulanacağını vurguladı. Erdoğan, konunun bizzat takipçisi olacağının da altını çizdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR