Allano Lima resmen Timsah
23 yaşındaki futbolcu dün düzenlenen organizasyonla Bursaspor ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Başkan Ali Ay'ın da katıldığı törende konuşan Lima, "1 senelik bir anlaşma ama burada kalmak için çalışacağım" dedi.
BURSASPOR , 31 Temmuz 2018 Salı, 08:20
Allano Lima resmen Timsah

I HABER Tolga ÖZTAŞ I

EN İYİSİNİ YAPACAK
Bursaspor, Portekiz'in Estoril takımından Allano Lima'yı 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattı. Satın alma opsiyonu ile kiralanan 23 yaşındaki Brezilyalı kanat oyuncusu için İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri'nde imza töreni düzenlendi. Törende konuşan Timsah'ın yeni transferi Lima, "Buraya gelmek büyük bir mutluluk. Sosyal medyadan bana ulaşan taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. 1 senelik bir anlaşma ama burada kalmak için elimden geleni yapacağım. Bütün takım arkadaşlarımla buluşacağım. Elimden gelenin en iyisini yapacağım ve Bursaspor için en iyi şekilde çalışacağım" diye konuştu.

OPSİYON 2,5 MİLYON EURO
Allano Lima'nın maliyetini açıklayan Ali Ay ise, "Lima 4. transferimiz oldu. Kiralama bedeli olarak 350 bin Euro kulübüne veriyoruz. Satın alma opsiyonu 2 milyon 500 bin Euro. Oyuncu 300 bin Euro alacak. Oyuncunun bonservisini almazsak ve başka bir Türk kulübüne giderse yüzde 20'si Bursaspor'a ait olacak. Oyuncuyu satın alırsak ilk yıl 480 bin Euro, ikinci yıl 540 bin Euro, üçüncü yıl 600 bin Euro alacak. Serbest kalma maddesini de 8 milyon Euro olarak koyduk. İnşallah bu değerlere ulaşır. Allah utandırmasın. Kendisine güveniyoruz. İnşallah başarılı bir sezon geçirir ve bizim futbolcumuz olur" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR