Alman gazetesi yazdı: Türklerin umurunda değil
Die Welt gazetesi Türkiye- Almanya ilişkilerine yönelik ilginç bir tespite yer verdi. "Almanların kendilerini sevip sevmedikleri artık Türk'ün umurunda değil" ifadesini yazdı.
DÜNYA , 08 Mart 2017 Çarşamba, 09:42
Alman gazetesi yazdı: Türklerin umurunda değil

Alman Die Welt gazetesi yayımladığı son sayıda Türkiye- Almanya ilişkileriyle ilgili olarak, 'Daha önce Türk, Almanya'yı sever ve karşılık bulmadığı için her zaman üzülürdü. Fakat şimdi Almanların kendisini sevip sevmedikleri artık Türk'ün umurunda değil.' ifadelerine yer verdi.

TÜRKLERLE İLGİLİ İLGİNÇ TESPİT

Almanya ile gerginlik sürüyor. Dün Çavuşoğlu, Almanya'nın Hamburg kentinde Türkiye'nin Hamburg Başkonsolosluğunun rezidansında Türk vatandaşlarına seslendi. Merkel yaptığı açıklamada yerel bir karar olduğunu savundu. Gelişmeler Alman gazetelerinde de geniş yer buldu. Bunlardan biri de Die Welt gazetesi. Son yayımladığı haberde ilginç bir tespit bulunuyor.

İşte haberdeki ilgili bölüm;

"TÜRKLERİN ARTIK UMURUNDA DEĞİL"

Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkileri iki ülkenin de vatandaşı olan bir kişinin gözüyle aktaran gazete, 'Daha önce Türk, Almanya'yı sever ve karşılık bulmadığı için her zaman üzülürdü. Fakat şimdi Almanların kendisini sevip sevmedikleri artık Türk'ün umurunda değil. Önümüzdeki 30 yıl için iki ülke arasındaki ilişkiler ile ilgili çok karamsarız'' ifadelerini paylaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR