Altın fiyatlarında bu geceye dikkat!
Dün altının onsu bir ayın en düşük seviyesini gördükten sonra bugün dolardaki değer kaybının da etkisiyle biraz değerlendi. Altının onsu 1218 dolardan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın ise 184 liradan satılıyor.
EKONOMİ , 29 Mart 2016 Salı, 12:08
Altın fiyatlarında bu geceye dikkat!
Altın fiyatları gerilemeye devam etse de dolardaki değer kaybının da yardımıyla bir ayın en düşük seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı.

İşlemciler bir yandan Fed Başkanı Janet Yellen'in bu akşam yapacağı konuşmada faiz konusunda vereceği ipuçlarına odaklanıyor.

Spot altının ons fiyatı yüzde 0.2 değer kaybıyla 1,218.10 dolardan işlem görüyor.

KAPALIÇARŞI'DA SON DURUM

Dün oldukça düşük hacimle seyrederek günü 112,66 liradan tamamlayan altının gramı, şu sıralarda önceki kapanışa göre yatay seyirle 112,45 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da şu dakikalarda çeyrek altın 185 liradan, Cumhuriyet altını 752 liradan satılıyor. Analistler, altının gramında 113 liranın direnç ve 112,00 liranın önemli destek seviyesi olarak takip edileceğini belirtiyor.

YILDIRIMTÜRK: SADECE BU AKŞAM ÖNEMLİ DEĞİL

Kapalıçarşı Altın Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, yaptığı açıklamada, “ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen’dan bu akşam şahin (piyasasının sevmeyeceği) bir açıklama beklemiyorum. Yine güvercin (piyasanın seveceği) bir açıklama olacak. Nisan’da faiz artışı olacak mı olmayacak onun beklentisi olacak. Altında belirli bir hareket yaratmasını beklemiyoruz. Güvercince bir açıklama gelirse, 1220 dolarlar, 1230’ları görebiliriz. Şahin bir açıklama gelirse, 1200 kırılır, 1115 dolara gerileme olabilir. Ama sadece bu akşama da bağlı değil. Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verisine de bağlı. Olumlu gelirse, doların yükselmesi anlamına gelecek. Faiz artırımı Haziran’da olacak beklentisi olacak. Nisan’da 1200’i kırarsa, o zaman 1185 dolara kadar gerileyebilir. 1200 üzerinde kalırsa, o zaman 1238dolar seviyelerine kadar çıkabilir” dedi.  (hurriyet.com.tr)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR