'Ankara-Bursa hızlı tren hattı, iş dünyasında rekabet avantajı sağlayacak'
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, "Ankara-Bursa hızlı tren hattının Lojistik Merkez'e bağlanması ve Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi'nin de (TEKNOSAB) bu güçlü ve alternatifli ulaşım ağına entegre edilmesi, Bursa iş dünyasına uluslararası alanda çok önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır" dedi.
BURSA , 19 Temmuz 2018 Perşembe, 19:56
'Ankara-Bursa hızlı tren hattı, iş dünyasında rekabet avantajı sağlayacak'

BTSO Başkan Yardımcısı Şener, TCDD Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar ile bir araya geldi. Şener, yeni sanayi devriminin sembolü olan TEKNOSAB ile 25 milyar dolarlık yatırım, 150 bin istihdam ve 40 milyar dolarlık ihracat hedeflendiğini söyledi. Şener, sanayideki dönüşümün liderliğini üstlenecek merkezin, otoyol, demiryolu ve liman projelerine bağlantısı ile lojistik bir merkez haline geleceğini kaydetti. Şener, BTSO öncülüğünde ayrıca kente karayolu, demiryolu ve liman bağlantılı Lojistik Merkez projesinin de kazandırılması amacıyla çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyerek şöyle konuştu:

"Ankara-Bursa hızlı tren hattının Lojistik Merkez'e bağlanması ve TEKNOSAB'ın da bu güçlü ve alternatifli ulaşım ağına entegre edilmesi, Bursa iş dünyasına uluslararası alanda çok önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır. Ankara-Bursa hızlı tren hattı kapsamındaki bağlantı hattı ihalesi Ağustos ayının ikinci yarısında gerçekleşecek. Gerek TCDD ile gerekse de bağlı bulunduğu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile yakın temas içinde ortak akıl doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz."

TCDD YÖNETİM KURULU BAŞKANI APAYDIN: BURSA MERKEZ

TCDD Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın da Bursa'nın Türkiye'nin üretim ve ihracat kenti kimliğiyle ülke ekonomisine yön veren önemli merkezlerden birisi olduğunu söyledi. TCDD olarak Bursa'da yapımı devam eden projelerin Bursa'nın ticaret ve sanayi hayatına ciddi katkılar sağlayacağını ifade eden Apaydın, "TCDD olarak Bursa'da yürüttüğümüz projelerde birinci partnerimiz BTSO'dur. Bursa'ya yapılan yatırımlarla ilgili iş dünyamızın talepleri bizler için büyük önem taşıyor. Aylık olarak gerçekleştirdiğimiz koordinasyon toplantılarımızda yürütülen çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu görüşmeler projelerin daha sağlıklı yürümesine de katkı sağlıyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR