Anne-baba katili hemşirenin cezası belli oldu
Mersin'de tartıştığı anne ve babasını öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan hemşire Seher Dadak'a 2 kez müebbet hapis cezası verildi
GÜNDEM , 21 Haziran 2016 Salı, 12:21
Anne-baba katili hemşirenin cezası belli oldu
Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına sanık Dadak, yakınları ve avukatlar katıldı.

Bir önceki duruşmaya cezaevinde intihar girişiminde bulunduktan sonra hastaneye kaldırıldığı için katılamayan sanık, salona ağlayarak girdi. 

Savcı mütalaasında, sanığın kasten öldürme ve yağma suçlarından ikişer kez cezalandırılmasını istedi. 

Sanık Dadak, son savunmasında, pişman olduğunu dile getirdi.

Dadak, "Ben anne ve babamı çok seviyorum. Son derece pişmanım, vicdan azabı çekiyorum. İsteyerek öldürmedim. Annem ve babam burada olsaydı beni korurlardı, buradan kurtarırlardı." dedi.

Seher Dadak'ın avukatı da müvekkili hakkındaki "yağma" suçlamasına itiraz etti. Müvekkilinin, her zaman ailesine maddi destek olduğunu vurgulayan Dadak'ın avukatı, "Biriktirdiği paraları birikim olması için ailesine vermiş, daha sonra ihtiyacı olduğu için bu birikimlerle alınan altınlardan istemiştir. Özetle kendine ait altınları talep etmiştir. Müvekkilim hakkında ayrıca tahrik indirimlerinin de uygulanmasını talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanığın kasten öldürme suçundan 2 kez müebbet hapis, yağmadan da toplam 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR