Annesini boğarak öldürmüştü! İşte o rapor...
Uskumruköy'deki villalarında annesini boğazlayarak öldüren Aslı Sönmezler için savcı ceza istemese de, Adli Tıp'tan gelen 'Akli dengesi yerinde' raporu, genç kadının kaderini belirleyecek.
GÜNDEM , 19 Kasım 2016 Cumartesi, 09:17
Annesini boğarak öldürmüştü! İşte o rapor...
Bir bankada üst düzey yöneticilik yapan annesi Belgin Hızal'ı (57) Uskumruköy'deki evlerinde boğarak öldürmekten yargılanan Aslı Sönmezler'le (33) ilgili kesin Adli Tıp raporu çıktı.

ÖLDÜRDÜ, POLİSİ ARAYIP TESLİM OLDU

Ressam olan Sönmezler, annesini bir tartışma sonucu 26 Aralık 2015 tarihinde oturdukları villanın mutfağında boğarak öldürdü.Sonrasında polisi arayarak teslim oldu.

SAVCILIK "TEDAVİ EDİLSİN" DEDİ

Vahşi cinayeti soruşturan savcılık, akli dengesinin yerinde olmadığı savıyla, genç kadın için ceza değil, tedavi talebiyle dava açtı. Ancak davanın kaderini etkileyecek, 4. Adli Tıp İhtisas Kurulu'nun 7 kişilik uzman heyetinin raporu çıktı.

"AKIL HASTALIĞI VE ZEKA GERİLİĞİ YOKTUR" RAPORU VERİLDİ

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaşan 9 sayfalık nihai raporda, genç kadının akli melekesinin yerinde olup olmadığını belirlemeye yönelik 3 kez kapsamlı muayene yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: "Aslı Sönmezler'in muayenelerinde, cezai sorumluluğunu ortadan kaldıracak veya azaltacak derecede herhangi bir akıl hastalığı ve zekâ geriliği saptanmamıştır. İşlediği suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu, oybirliğiyle mütalaa olunur"

KRONİK ŞİZOFREN TEŞHİSİ ÇIKMIŞTI

Üst düzey banka yöneticisi annesi Belgin Hızal'ı boğazlayarak öldüren Aslı Sönmezler için daha önce yapılan tetkiklerde, "bipolar affektif bozukluk", "kronik psikotik bozukluk" ve "tedaviye dirençli kronik şizofreni" teşhisi konup cezai ehliyeti olmadığı ifade edilmiş, savcılık da buna dayanarak ceza talebinde bulunmamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR