Aracı çocuğuna veren babanın sözleri şoke etti
Rize'de çocuk yaşta sürücünün otomobil kullandığını fark eden trafik ekipleri, babası Mustafa P.'ye 1407 lira ceza kesti.
GÜNDEM , 24 Haziran 2014 Salı, 17:10
Aracı çocuğuna veren babanın sözleri şoke etti

Rize Adnan Menderes Bulvarı'nda çocuk yaşta sürücünün Otomobil kullandığını fark eden trafik ekipleri, arabulucu durdurup 13 yaşında R.P.'nin yanında oturan babası Mustafa P.'ye, 'Aracını ehliyetsiz kişilere kullandırma' suçundan 1407 lira trafik cezası kesti. Erkek Çocuğunun süper araba kullandığını belirten baba Mustafa P. ise, "10 dakika sonra arabayı yeniden çocuğa vereceğim. Ceza önemli değil. sağlık olsun" diyerek şaşkınlık yaşattı.

Trafiğin en yoğun olduğu Adnan Menderes Bulvarı'nda 34 TG 9897 plakalı otomobili küçük yaşta çocuğun kullandığını fark eden trafik polisleri, takibe aldıkları arabulucu anonsla uyararak kenara çektirdi. Otomobili 13 yaşındaki R.P.'nin kullandığı, babası Mustafa P.'nin de çocuğun yanında oturduğunu gören polis cezai işlem için hazırlandı.

Bu sırada Mustafa P., "Bu işin bir imkanı yok mu?" diye sordu, polisten de, "Böyle bir vakanın ne imkanı olabilir?" yanıtını aldı. Tutanak tutan polislerin yanında konuşan Mustafa P., "Oğlum 3 yıldır süper araba kullanıyor. Hata benden henüz iyi kullanıyor. Samsun'dan Giresun'a kadar arabayı o sürdü" dedi. Mustafa P.' ye, 'Aracı ehliyetsiz kişilere kullandırma' suçundan 1407 lira trafik cezası kesildi.

POLİS 'BİR HENÜZ ÇOCUĞA ARAÇ VERME' DİYE UYARDI AMA

Polis ekiplerinin, "Bir henüz çocuğa araba verme" diye uyardığı Mustafa P. otomobilin direksiyonuna geçtikten sonra "Tekrar çocuğa araba verecek misiniz?" sualini, "10 dakika sonra arabayı yeniden çocuğa vereceğim. Ceza önemli değil. Sağlık olsun" diyerek yanıtladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR