Arakanlı Müslümanları Taşıyan Tekne Battı: 13 Ölü
Uluslararası Göç Örgütü, Myanmar'dan kaçan ve 130 Arakan Müslümanını taşıyan bir göçmen teknesinin Bengal Körfezi'nde battığını açıkladı
GÜNDEM , 28 Eylül 2017 Perşembe, 17:52
Arakanlı Müslümanları Taşıyan Tekne Battı: 13 Ölü

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından yapılan açıklamada, Myanmar'dan kaçan Arakanlı Müslümanların bulunduğu teknenin Bengal Körfezi'nde batması sonucu en az 13 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından yapılan açıklamada, Myanmar'dan kaçan Arakanlı Müslümanların bulunduğu teknenin Bengal Körfezi'nde batması sonucu en az 13 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Uluslararası Göç Örgütü tarafından yapılan açıklamada, Myanmar'daki şiddetten kaçan Arakanlı Müslümanları taşıyan bir teknenin Bengal Körfezi'nde battığı belirtildi.

IOM tarafından twitter hesabında yapılan açıklamada 13 kişinin cesedine ulaşıldığı, 13 kişiden 8'inin ise çocuk olduğu belirtildi. Görgü tanıkları ve kurtulanlar, teknenin denizde bir nesneye çarptığını ardından alabora olduğunu ifade etti. Bir görgü tanığı, Müslümanların gözlerinin önünde boğulduğunu belirterek, birkaç dakika sonra cesetlerin kıyıya vurduğunu söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR