Artan sıcaklık nedeniyle 2 gün idari izin!
Muğla'da sıcaklık nedeniyle engelli, hamile ve sağlık sorunu olan kamu görevlilerine Valilik 21- 22 Haziran'da idari izin verdi.
GÜNDEM , 20 Haziran 2016 Pazartesi, 19:35
Artan sıcaklık nedeniyle 2 gün idari izin!
Muğla Valisi Amir Çiçek, tarafından yapılan yazılı açıklamada artan hava sıcaklığı nedeniyle 21 Haziran Salı ve 22 Haziran Çarşamba günü hamile olanlar ile sağlık sorunu bulunan kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağı bildirildi.

Valillikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"İlimizde 21 Haziran Salı günü sıcaklığın 42 derece civarında olacağı beklenmekte olup vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına maruz kalmamaları için başta hastaneler ve tüm sağlık kurum ve kuruluşları olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile, kalp damar hastalığı, hipertansiyon, KOAH, diyabet, kanser gibi kronik hastalığı olan kamu görevlilerinin 21-22 Haziran günleri idari izinli sayılmaları, mecbur kalınmadıkça sıcaklığın yoğun olarak hissedileceği 10.00 -16.00 saatleri arasında dışarı çıkılmaması hususunda bilgi ve gereğini rica ederim."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR