Artık Facebook'tan yemek siparişi verilebilecek
Bu haftadan itibaren ABD'deki Facebook kullanıcıları lokantaların Facebook sayfalarından yemek siparişi verebilecek, sinema bileti alabilecek, bahçe duvarını kaça yaptırabileceği konusunda fiyat alabilecek.
TEKNOLOJİ , 19 Ekim 2016 Çarşamba, 23:31
Artık Facebook'tan yemek siparişi verilebilecek
Facebook,kullanıcılarını iş dünyasıyla buluşturma çabaları çerçevesinde, bu haftadan itibaren ABD'de sitesini kullananlara yeni imkanlar sunduğunu açıkladı.

Kullanıcılar, bugünden itibaren, şirketlerin Facebook sayfaları üzerinden eve pizza ya da herhangi bir başka yemek ısmarlayabilecekleri gibi sinema bilete alabilecek, kuaförden randevu alabilecek ya da muslukçudan tamir için fiyat alabilecek.

Facebook bu ayın başında başlattığı "Pazar Yeri" (Marketplace) platformu ile kullanıcıların yaşadıkları çevrede ufak tefek şeyler alıp satabilmelerine imkan sağlamıştı.

Şu anda dünya çapında her ay 1 milyon 700 bin aktif kullanıcısı olan Facebook, sağladığı yeni hizmet ve alışveriş özelliğine bir de "tavsiye" özelliği ekliyor. Böylelikle kullanıcıların beğendikleri hizmetleri tavsiye etmeleri mümkün olacak.

Haberden sonra Facebook hisseleri yüzde 0,8 artarak 129,58 dolara kadar çıktı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR