Askeri üs ve üniversitelere FETÖ baskını! Onlarca gözaltı var
Ankara,Kayseri ve Konya'da büyük FETÖ operasyonu başlatıldı. Ankara Üniversitesi'nde ByLock kullandıkları gerekçesiyle 31 personel gözaltına alınırken, Kayseri'de ise 100 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli 21 subay hakkında da gözaltı kararı var.
GÜNDEM , 04 Temmuz 2017 Salı, 10:10
Askeri üs ve üniversitelere FETÖ baskını! Onlarca gözaltı var

Üniversite, asker ve sivillere yönelik Ankara, Konya ve Kayseri'de büyük FETÖ operasyonu başlatıldı,. 152 kişi hakkında gözaltı kararı var.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında Ankara Üniversitesi'ne bu sabah opersayon düzenlendi. Üniversitede görevli 31 personel terör örgütünün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

KAYSERİ'DE 100 GÖZALTI

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen soruşturmada, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı oldukları belirlenen çeşitli meslek gruplarına mensup 100 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şube müdürlükleri ekiplerince zanlıların yakalanması için operasyon düzenlendi. Zanlılardan 64'ü gözaltına alındı. Diğer zanlıların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

21 SUBAY İÇİN YAKALAMA KARARI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında bugüne kadar 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na yapılan operasyonlarda gözaltına alınan askerlerin ifadesi doğrultusunda 2'si kıdemli yüzbaşı, 13'ü, üsteğmen, 6'sı teğmen olmak üzere 21 subay hakkında 'Anayasa'yı ihlal, Yasama organlarını engellemeye teşebbüs etmek, Hükümete karşı isyan, Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yakalama kararı çıkartıldı. Bunun üzerine bugün polis tarafından eş zamanlı operasyon 14 asker gözaltına alındı. Örgüt içinde aktif rol aldığı ileri sürülen askerlerin evinde ve üs komutanlığında çalıştığı birimlerde aramaların sürdüğü belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR